Lewandowski v akci! Bayern zničil Chelsea rozdílem třídy i podruhé, dál jde i Barcelona

Liga mistrů je konečně zpět! A už první hrací den po téměř půl roce, pátek, přinesl velké překvapení, Lyon totiž z Ligy mistrů vyřadil slavný Juventus s Cristianem Ronaldem. Adios řekl Champions League i španělský mistr Real Madrid, který kvůli dvěma hrubkám stopera Varana prohrál v Manchesteru. V sobotu se pak podle očekávání se soutěží rozloučila Chelsea, která nedokázala obrátit dvojzápas na hřišti Bayernu, posledním čtvrtfinalistou se stal španělský vicemistr FC Barcelona, který doma porazil Neapol.

Manchester City šel do vedení už v 10. minutě, kdy se trefil Raheem Sterling. Brance předcházela velká chyba Raphaela Varana. Karim Benzema podal skvělý výkon a vstřelil i snižující branku na 1:1, ve druhé půli ovšem Varane opět chyboval a naservíroval míč Gabrielu Jesusovi, jenž už neměl problém překonat Courtoise. Manchester City po dvou výhrách 2:1 postupuje do čtvrtfinále.

A tam se utká s týmem Olympique Lyon. Doma francouzský tým překvapivě porazil Juventus 1:0 a do vedení šel i v odvetě, kdy proměnil penaltu Memphis Depay. Na 1:1 ovšem srovnal také z penalty Cristiano Ronaldo a portugalská hvězda se ve druhé půli trefila i podruhé, výhra 2:1 ale Juventusu k postupu do čtvrtfinále nestačila. Obě penalty se ale podle expertů kopat neměly, branka Ronalda na 2:1 ale stála za to, Portugalec vystřelil levou zpoza vápna a rozvlnil tak síť Anthonyho Lopese.

Bayern vyhrál na Stamford Bridge 3:0 a domácí odveta se tak jevila jako pouhá formalita. Skóre otevřel kanonýr Robert Lewandowski z penalty, na 2:0 brzy zvýšil Ivan Perišič. Chelsea dala do konce poločasu dvě branky, uznána však byla pouze jedna, tu od Hudson-Odoie odvolal videorozhodčí, Abrahamova trefa už ale byla důvodem k (částečné) radosti. Bayern se ovšem nenechal zastrašit a ve druhé půli vstřelili Tolisso a Lewandowski další dva góly. Celkové skóre tak činí neskutečných 7:1 pro družinu Hanse Dietera Flicka! Protagonistou utkání navíc nebyl nikdo jiný než hvězdný kanonýr Lewandowski, který měl podíl na všech čtyřech brankách, dvě sám vstřelil a na góly Perišiče a Tolissa přihrál.

Ve čtvrtfinále v Lisabonu se Bayern utká s Barcelonou. Ta po remíze v Neapoli 1:1 odehrála skvělou první půli, vstřelila tři branky, z toho jednu z penalty, čtvrtý gól jí pak uznán nebyl kvůli ruce. Neapol sice ještě před poločasovým hvizdem snížila na 3:1 a stačily jí k postupu tak pouze dvě branky, druhý poločas však žádnou změnu skóre nenabídl a Barcelona tak míří na závěrečný turnaj do Lisabonu, kde ji ve čtvrtfinále čeká právě německý mistr Bayern Mnichov.