Vardy se dočkal 100. branky, Manchester United začíná excelovat

Manchester United pěti góly rozebral Bournemouth, stále ale zůstává pátý. Chelsea totiž nedala šanci Watfordu, rozdílem třídy vyhrál i Leicester. Zářil Jamie Vardy, který se dočkal magické hranice.

V záchranářském souboji vyhrál Brighton v Norwichi. O osudu utkání rozhodl moment z 25. minuty, kdy Mooy našel volného Leandra Trossarda a ten krásně zavěsil.

K pohodlné výhře se konečně dopracoval Leicester, doma zdolal Crystal Palace poměrem 3:0. Skóre krátce po přestávce otevřel Kelechi Iheanacho, poté se zaskvěl Jamie Vardy. V 77. minutě chyboval jeden z beků Orlů a střídající Barnes předložil pohodlný gól právě pro anglického útočníka.

Ten se tak dočkal sté branky v Premier League. A v závěru načetl stovku druhou, ve čtvrté minutě nastavení jej znovu do protiútoku vysunul Barnes a nebylo co řešit.

Stejným poměrem zvítězila i Chelsea nad Watfordem, gólově se znovu zaskvěl Willian, opět proměnil penaltu. Vidět byl také Ross Barkley, autor jedné branky a také přihrávky.

Překvapení se událo v Molineux Stadium. Wolverhampton byl doma proti Arsenalu zcela bez zakončení, Martínez za celé utkání zasahoval jen jednou. Arsenal byl střelecky aktivnější a do vedení se dostal krátce před přestávkou. K odraženému míči se dostal Saka a vstřelil svou první ligovou branku v kariéře.

Pojistku přidali hosté až v závěru, šlo o spolupráci střídajících hráčů. Willock kolmicí našel Lacazetta, ten se prosmýkl kolem obránce a ranou o pravou tyč uzavřel účet utkání na konečných 0:2.

Nejofenzivnější zápas dosavadního průběhu 33. kola se hrál na Old Trafford. Po ráně Stanislase z úhlu sice šel do vedení Bournemouth, následně ale úřadovali domácí.

Po Fernandesově přihrávce skóroval Mason Greenwood, následně penaltu proměnil Marcus Rashford a ještě před přestávkou se do míče nádherně opřel Anthony Martial. Bruno Fernandes byl znovu zapsán jako asistent, ale dočkal se i krásné branky. V 59. minutě napálil míč z přímého kopu a gólman Ramsdale byl bez šance.

Už předtím podruhé v utkání parádně skóroval Greenwood, za hosty proměnil pokutový kop King. I přes jasné vítězství zůstávají Rudí ďáblové pátí, Bournemouth nadále musí bojovat o prvoligové přežití.

Výsledky 33. kola Premier League:

Norwich - Brighton 0:1 (0:1)
Branka: 25. Trossard

Leicester - Crystal Palace 3:0 (0:0)
Branky: 49. Iheanacho, 77. a 90+4. Vardy

Manchester United - Bournemouth 5:2 (3:1)
Branky: 29. a 54. Greenwood, 35. z penalty Rashford, 45+2. Martial, 59. Fernandes - 15. Stanislas, 50. z penalty King

Wolverhampton - Arsenal 0:2 (0:1)
Branky: 43. Saka, 86. Lacazette

Chelsea - Watford 3:0 (2:0)
Branky: 28. Giroud, 43. Willian z pen., 90.+2 Barkley