Sparta i Slavia berou tři body a přou se o krále střelců, Baroš se rozloučil s Baníkem remízou

V sobotu se v rámci Fortuna ligy odehrál jediný zápas. Mladá Boleslav v rámci prvního finále či semifinále pavouka o Evropskou ligu hostila Bohemians 1905 a výsledek byl docela jasný. V neděli Fortuna liga pokračovala třemi zápasy ze skupiny o titul, Slavia porazila Liberec, Baník remizoval s Plzní 0:0 a Sparta rozdrtila Jablonec poměrem 3:0.

Skóre před poločasem otevřel Lukáš Budínský. Ten však neměl dost a v 51. minutě vstřelil svou druhou branku! Na 3:0 pak zvýšil Fulnek a bylo rozhodnuto, Mladá Boleslav doma porazila Klokany 3:0 a má velmi blízko tomu, aby vyzvala pátý tým skupiny o titul a poprala se o místenku do Evropské ligy. Za týden ji však v Ďolíčku čeká odveta.

V neděli se odehrály všechny tři zápasy ve skupině o titul. Slavia i bez největších opor zvítězila v Liberci 3:1, skóre otevřel Ibrahim Traoré, na 2:0 zvýšil Jusúf Hilál a na 3:0 poté skóroval Petar Musa, jenž se s Liborem Kozákem pře o korunu krále střelců české ligy, oba jich mají na svém kontě po tomto kole čtrnáct. Nesmí se ale zapomínat ani na Kangu, Budínského či Řezníčka. Liberec sice snížil na 1:3, prohru však neodvrátil.

Baník doma přivítal Viktorii Plzeň a před zápasem se s fotbalem loučila místní legenda Milan Baroš. Ta poté do utkání nastoupila v 73. minutě za bezbrankového stavu, který vydržel až do konce a Baník tak s Plzní bere bod.

Po vítězství v MOL Cupu Sparta doma přivítala Jablonec a opět potvrdila skvělou formu. Skóre otevřel už ve třetí minutě Adam Hložek, druhou a třetí branku pak vsítil kanonýr Libor Kozák. Za týden v derby se může stát nejlepším střelcem v lize, neboť Petar Musa kvůli žluté kartě pravděpodobně nenastoupí.

Fortuna liga, skupina o Evropu:

Mladá Boleslav - Bohemians 1905 3:0 (1:0)

Branky: 43. a 50. Budínský, 58. Fulnek
Žluté karty: 76. Jiří Klíma, 87. Douděra (oba Mladá Boleslav)
Domácí: Šeda – Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Zelený – Janošek (84. Mazuch), Túlio – Ladra (68. Wágner), Budínský (84. Mašek), Fulnek – Jiří Klíma (78. Douděra), trenér: Weber
Hosté: Valeš – Krch, Hůlka, Köstl – Květ (77. Vacek), Ljovin (62. Dostál), Jindřišek, Schumacher – Hronek (46. Mosquera), Pulkrab (62. Ugwu), Vodháněl (62. Nečas), trenér: Klusáček
Diváci: Bude doplněno
Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Ratajová

Fortuna liga, skupina o titul:

Slovan Liberec - Slavia Praha 1:3 (0:2)

Branky: 80. Králíček - 34. Traoré, 45. Júsuf, 49. Musa
Žluté karty: 38. Pešek – 74. Musa
Domácí: Nguyen – Fukala (88. Dvořák), Kačaraba, Karafiát, Mikula – Mara, Michal (78. Králíček) – Malinský (60. Černický), Beran, Zeman (78. Šulc) – Pešek (46. Sukisa), trenér: Hoftych
Hosté: Kovář – Holeš (61. Masopust), Frydrych, Zima – Coufal, Traoré, Hellebrand (60. Stanciu), Oscar, Kosek (61. Provod) – Júsuf (60. Tecl), Musa (75. Červ), trenér: Trpišovský
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vitner

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:0 (0:0)

Žluté karty: 55. Kayamba, 60. Kovařík (oba Viktoria Plzeň)
Domácí: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman – Lalkovič (89. Reiter), Jánoš (89. Kaloč), Kuzmanović, Jirásek (82. Drozd), Potočný (82. Buchta)– Šašinka (73. Baroš), trenér: Kozel
Hosté: Staněk – Řezník, Hejda, Pernica, Kovařík – Kalvach, Čermák, Hořava (60. Bucha) – Kayamba (89. Havel), Chorý (70. Alvir), Mihálik, trenér: Guľa
Diváci: 3 853
Rozhodčí: Ardeleanu – Caletka, Kubr

Sparta Praha - Jablonec 3:0 (1:0)

Branky: 3. Hložek, 48. Kozák, 63. Kozák
Žluté karty: 32. Kratochvíl, 84. Sýkora, 90+1. Hämäläinen (všichni Jablonec)
Domácí: Nita – Sáček, Štetina, Hancko (66. Lischka), Hanousek (76. Frýdek) – Krejčí (55. Kanga) – Vindheim, Karabec (77. Tetteh), Trávník, Karlsson – Hložek (46. Kozák), trenér: Kotal
Hosté: Hanuš – Sýkora, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Hübschman (75. Pilík) – Matoušek (66. Hämäläinen), Považanec, Kratochvíl, Acosta – Doležal (81. Chramosta), trenér: Rada
Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka