Juventus nedokázal využít početní převahy a s AC Milán jen remizoval, do finále poháru ale i tak postupuje

Po třech měsících se fotbalové dění resetovalo také na Apeninském poloostrově, kde hned ve velkém pohárovém šlágru přivítal doma Juventus hosty z Milána.

Druhý zmíněný celek vstupovat do tohoto semifinálového utkání po domácí remíze 1:1. Aby tedy mohl uvažovat o postupu, potřeboval vstřelit minimálně gól, což se mu nepodařilo.

Vše podstatné se událo hned v samotném úvodu zápasu. Nejprve Conti zahrál ve vlastním vápně loktem, kvůli čemuž rozhodčí nařídil pokutový kop, který ale Cristiano Ronaldo neproměnil, a následně jen o minutu později vycítil Rebic šanci na dobrý protiútok, jenže do souboje s protihráčem šel nohou napřed, čímž zasáhl jeho krk a následně viděl červenou kartu.

A tak Juventus hrál od 17. minuty dlouhou přesilovku, v níž měl herní i poziční převahu, ale nedokázal ji zužitkovat. Stav 0:0 byl z hlediska Turínského celku postupový. Ve finále Coppy Italia se střetne s lepším z dvojice Neapol - Inter.

Juventus - AC Milán 0:0, první zápas 1:1, postupuje Juventus