Pekhartovi se v Polsku daří, naposledy se trefil dvakrát proti Wisle

Jednatřicetiletý český útočník Tomáš Pekhart vstřelil v nedělním zápase polské Ekstraklasy na půdě Wisly Krakov dva góly a jeho Legia Varšava si z Krakova odvezla výhru 3:1. Legia je v tabulce polské nejvyšší soutěže o osm bodů první.

V Polsku se soutěž obnovila na konci května, nejdřív si však Pekhart odseděl celý jeden zápas proti Legnici na lavičce náhradníků. Na půdě Lechu Poznaň už však nastoupil v základu a tam vystřelil gólem v 17. minutě Legii výhru 1:0 - není tedy překvapením, že by zvolen mužem zápasu.

V neděli večer Legia v Krakově prohrávala po první půli 0:1 a obrat ve druhém poločase dirigoval přávě Pekhart. Nejdřív v 57. minutě srovnal na 1:1 a v 70. minutě vstřelil vítězný gól zápasu. V 76. minutě upravil skóre kosmeticky na 3:1 varšavský Gvilia.

Pekhart se tedy v posledních dvou zápasech zařadil mezi tahouny týmu a v případě konzistentních výkonů bezpochyby není vyloučena ani případná nominace do A-týmu české reprezentace. S národním týmem už má Pekhart hojné zkušenosti - mezi lety 2010 a 2013 odehrál za reprezentaci 19 zápasů, ve kterých vstřelil 2 góly.