Musa trefil výhru Slavie, Liberec přetlačil Jablonec a jde na třetí místo

V podještědském derby mezi Libercem a Jablonec slavili hosté. Liberec se díky brance Malinské ocitl na třetím místě. Zlín dokázal v Mladé Boleslavi remizovat. Slavia vyzrála na Příbram.

Jablonci se do sestavy vrátili Hübschman, Doležal, Matoušek, Sýkora a Jugas, kteří proti Slavii nemohli nastoupit. Přesto byl v první půli o něco lepším týmem Liberec. V 8. minutě Pešek netrefil ideálně balon a z centru málem padl gól, míč skončil na břevně. Ve 23. minutě Mara vysunul dlouhým míčem Kuchtu, který otevřel skóre. Gól byl nakonec odvolán po zásahu VAR, protože se ukázalo, že si Kuchta při zpracování pomohl rukou. Vítěznou branku vstřelil v 80. minutě Malinský, který si po přihrávce Mary poradil s Holíkem a střelou na zadní tyč prostřelil Hrubého.

Mladá Boleslav proti Zlínu nastoupila s pěti změnami v základní sestavě. Takto reagoval na debakl 1:7 s Plzní trenér Weber. Přesto se jako první z gólu radovali zlínští fotbalisté. Na Jawovu tečovanou střelu od obránce Tatejeva byl domácí brankář Stejskal krátký. Za tři minuty bylo vyrovnáno. Jiří Klíma našel přihrávkou za obranu kapitána Budinského, který si počínal zkušeně. Utkání skončilo remízou a Mladá Boleslav nedokázala doma v lize vyhrát už čtyřikrát v řadě.

V Příbrami se lídr trápil, nakonec slávisté vyhráli díky šťastnému gólu Musy. V 82. minutě se slávistický útočník dobře zorientoval a odhlavičkovaný vysoký míč trefil přesně k tyči.

Fortuna liga, 27. kolo:

Jablonec – Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 80. Malinský
ŽK: Hübschman, Pilík - Karafiát, Zeman, Baluta, Rondič
Domácí: Hrubý - Holík, Jugas (78. Jeřábek), Plechatý, Krob - Hübschman, Považanec (84. Chramosta) - Pleštil (61. Pilík), Matoušek (78. Hämäläinen), Sýkora - Doležal (78. Dočekal), trenér: Rada
Hosté: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Hromada (80. Alibekov), Mara - Malinský, Baluta, Pešek (59. Zeman) - Kuchta (69. Rondič), trenér: Hoftych
Počet diváků: bez diváků
Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka - Orel (video)

Mladá Boleslav – Zlín 1:1 (1:1)

Branky: 24. Budínský - 21. vlastní Tatajev
ŽK: Douděra, Túlio, Hubínek - Džafič, Conde
Domácí: Stejskal - Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený - Janošek (62. Krobot), Túlio (86. Hubínek) - Douděra (46. Mašek), Budínský, Ladra - Jiří Klíma (74. Wágner), trenér: Weber
Hosté: Dostál - Cedidla, Buchta, Simerský, Matejov (66. Bartošák) - Fantiš (66. Džafič), Hlinka (57. Conde), Jiráček, Čanturišvili - Janetzký (77. Azackij), Jawo (46. Poznar), trenér: Páník
Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler

Příbram – Slavia 0:1 (0:0)

Branka: 82. Musa
ŽK: Hilál, Hellebrand (oba Slavia)
Domácí: Melichar - Kvída (68. Pazdera), Dramé, Kingue, Nový - Tregler, Soldát (83. Cmiljanovič) - Antwi (68. Škoda), Zorvan (75. Slepička), Rezek (83. Hájek) - Polidar, trenér: Horváth
Hosté: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil - Traoré, Takács (69. Musa) - Masopust (59. Hellebrand), Stanciu (86. Frydrych), Provod - Tecl (86. Hilál), trenér: Trpišovský
Počet diváků: bez diváků
Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Horák - Machálek (video)