Gebre Selassie skóroval, Pavlenka však čtyřikrát inkasoval a Brémy jsou blízko sestupu

Bundesliga je zpátky a její návrat si dozajista užili příznivci Dortmundu, kteří mohli prostřednictvím televizních obrazovek sledovat dominantní výhru svého týmu nad Schalke. Štěstí přálo také například Wolfsburgu, jenž našel recept na Augsburg v nastaveném čase druhého poločasu. V neděli pak vedoucí Bayern zvítězil na půdě Unionu Berlín 2:0. V pondělní dohrávce Brémy s dvěma českými zástupci podlehly Leverkusenu 1:4.

Ačkoliv se nyní dva měsíce nic nehrálo, pro Borussii to téměř nic neznamenalo. V derby se Schalke úřadovali Haaland, Hazard a Guerreiro, kteří se podepsali pod čtyři góly svého celku. Soupeř byl zejména v prvním poločase jako opařený a v tom druhém již s výsledkem nezvládl nic udělat. Ba dokonce ani čestnou branku nevstřelil.

Radost z triumfálního comebacku mají nepochybně hráči Wolfsburgu, kteří porazili Augsburg na jeho půdě 2:1. Vítězný gól se dostavil v první nastavené minutě a velký podíl na něm má Mbabu, jemuž se povedl fantastický průnik po křídle. Pak stačilo jen nacentrovat před branku, kde dorážel Ginczek.

Neúspěšné dobývání nepřátelské tvrze má za sebou RB Lipsko, které doma remizovalo 1:1 s Freiburgem. Hostům se po půl hodině hry podařilo vstřelit úvodní gól, načež přešli do defenzivy, přes níž družina trenéra Nagelsmanna dlouho nemohla najít recept. Prolomení, které znamenalo zisk jednoho bodu, přišlo až v 77. minutě a postaral se o něj Poulsen.

V neděli Kolín nad Rýnem ztratil vedení 2:0 a doma pouze remizoval s Mohučí 2:2, očekávaná bitva Bayernu a Unionu Berlín pak žádné překvapení nepřinesla a Mnichované si z hlavního města vezou všechny tři body. První branku vstřelil z penalty kanonýr Lewandowski, na konečných 2:0 pak upravil obránce Pavard.

Duel Brém s Leverkusenem byl nerozhodný do 28. minuty, kdy českého gólmana Pavlenku překonal Kai Havertz. Český podpis na gólu byl zaznamenán i o dvě minuty později, tentokrát na opačné straně, kdy obránce Brém a někdejší český reprezentant Theodor Gebre Selassie srovnal na 1:1. Werderu se ovšem nedařilo držet s favoritem tempo a prohrál 1:4, poté skórovali ještě Havertz, Weiser a Demirbay. Brémy jsou tak i nadále předposlední, zatímco Leverkusen pokračuje v boji o Ligu mistrů.

Bundesliga 26. kolo,  výsledky:

Augsburg - Wolfsburg 1:2 (54. Jedvaj - 43. Steffen, 90. Ginczek)
Dortmund - Schalke 4:0 (29. Haland, 45. a 63. Guerreiro, 48. Hazard)
Düsseldorf - Paderborn 0:0
Hoffenheim - Hertha 0:3 (58. vlastní Akpoguma, 60. Ibišević, 74. Cunha)
RB Lipsko - Freiburg 1:1 (77. Poulsen - 34. Gulde)
Frankfurt - Mönchengladbach 1:3 (81. An. Silva - 1. Pléa, 7. Thuram, 72. z penalty Bensebaini)
Kolín - Mohuč 2:2 (6. Uth z pen., 53. Kainz - 61. Awoniyi, 72. Malong)
Union Berlín - Bayern Mnichov 0:2 (40. Lewandowski z pen., 80. Pavard)
Werder Brémy - Bayer Leverkusen 1:4 (30. Gebre Selassie - 28. a 33. Havertz, 61. Weiser, 78. Demirbay)