Real přišel o první místo, Messiho penalta nasměrovala Barcelonu k výhře nad Realem Sociedad

Střeleckým trápením si prošla družina trenéra Setiéna, která dlouhou dobu nemohla najít recept na obranu San Sebastiánu, prokletí nezlomil nikdo jiný než kapitán Messi. Atlético remizovalo se Sevillou. Real Madrid překvapivě padl s Betisem.

Barcelona se po porážce v El Clásicu chtěla zvednout, velmi dlouho se jí to však nedařilo. Rakitičův, Messiho či Piquého pokus gólmana Realu Sociedad neohrozil. Vše se změnilo až v 81. minutě, kdy jeden z hostujících hráčů zahrál ve vápně rukou, načež sudí nařídil pokutový kop. Ten proměnil sám hvězdný argentinský křídelník, jenž stanovil výsledek na celkových 1:0.

Další remízu do sbírky přidalo Atlético Madrid, které sice Sevillu s brankářem Vaclíkem předčilo střelecky, nicméně už ne gólově. Hosté se dostali do vedení jako první, když se v 19. minutě prosadil de Jong. Domácí pohotově odpověděli trefami Moraty s Felixem, jenže ty pak před poločasovým hvizdem vyrovnal Ocampos. Ve druhé půli už žádná změna skóre nepřišla, a tak zápas skončil 2:2.

Osasuna porazila Espaňol 1:0 díky brance z penalty. Valladolid doma schytal od Athletic Bilbaa čtyřku. Už ve 4. minutě se z přímého kopu pěknou ranou trefil Lopez, o dvacet minut později centroval Cordoba a Garcia hlavou mířil přesně. Ve druhém poločase ožil i Valladolid. V 76. minutě snížil pěknou střelou z vápna Ramirez. Závěr patřil Bilbau. Tři minuty před koncem potrestal chybu obrany Williams. A třetí minutu v nastavení dal definitivní tečku zápasu střelou z vápna Cordoba.

Leganes si vyšláplo na Villareal. Dvakrát se trefil Oscar Rodriguez, nejprve z voleje a poté z penalty.

LaLiga, 27. kolo:

Alavés - Valencia 1:1 (73. Mendéz - 34. Parejo)
Eibar - Mallorca 1:2 (90. Bigas - 42. Rodríguez, 78. Kubo)
Atlético Madrid - Sevilla 2:2 (32. Morata z penalty, 36. Félix - 19. De Jong, 43. Ocampos z penalty)
Barcelona - Real Sociedad 1:0 (81. Messi z penalty)
Getafe - Celta Vigo 0:0 (ČK: 82. Arambarri - Getafe)
Osasuna - Espaňol Barcelona 1:0 (51. Torres z penalty), ČK: 83. Lopez (Espaňol)
Valladolid - Ath. Bilbao 1:4 (76. Ramirez - 4. Lopez, 24. Garcia, 87. Williams, 90+3. Cordoba)
Levante - Granada 1:1 (11. Roger - 60. Machis)
Villareal - Leganes 1:2 (5. Moreno - 47. a 70. z pen. Oscar)
Betis - Real Madrid 2:1 (40. Sidnei, 80. Tello - 45+3. z pen. Benzema)