Dukla vstupuje do jara vysokou prohrou s Žižkovem, Jihlava si poradila s Třincem, nezaváhaly ani první Pardubice

Jarní část sezony byla oficiálně otevřena i v druhé nejvyšší české lize a ihned na úvod bylo na co koukat. Žižkov pěti góly smetl Duklu a zpomalil tak její ambice ohledně postupu. Jihlava s Třincem nezaváhala. Brno doma porazilo poslední Sokolov, Pardubice si poradily s Vlašimí.

Fotbalisté Vysočiny, jimž aktuálně patří druhé místo v tabulce, naplnili roli papírového favorita, když v rámci sedmnáctého kola před vlastními fanoušky porazili Třinec 2:0. Průběh zápasu nám nasvědčoval, že jsme v drtivé většině mohli vidět takticky velmi svázané utkání, jemuž chyběly gólové příležitosti. Zejména hosté se v tomto ohledu moc nepředvedli, neboť zaznamenali jen tři střelecké pokusy, všechny navíc přišly až v samotném závěru. Domácí se prosadili v prvním poločase, a to slepenými brankami v 23. a 26. minutě.

Pořádné drama bylo k vidění na stadionu Žižkova, kde padly čtyři branky ještě prakticky v první čtvrthodině. Domácí vedli po gólech z 9. a 10. minuty dokonce už 2:0, jenže pak Holík s S Fábrym v 15. a 16. minutě dokázali srovnat. Byly to ovšem jediné dva gólové příspěvky, které vyšly z kopaček hostujícího týmu. Žižkov v druhém poločase opět ožil, jenže tentokrát už střílel branky jenom on. Po jednom zásahu Súkenníka a dvou Batioji se výsledek poupravil na celkových 5:2.

V boji o titul nezaváhali Pardubice ani Brno a situace na čele tabulky bude nadále dost zajímavá.

FNL, 17. kolo:

FC Vysočina Jihlava – FK Fotbal Třinec 2:0 (23. Jakub Rezek, 26. Arroyo)
FK Viktoria Žižkov – FK Dukla Praha 5:2 (8. Nešický, 9. D. Souček (vla.), 48. Súkenník, 69. Batioja, 85. Batioja – 14. Lu. Holík, 16. Fábry)
MFK Chrudim – FK Varnsdorf 5:2 (5. Mužík, 42. Vašulín, 60. Rybička (pen.), 70. Vašulín, 90+2. Sixta – 16. Kouřil, 86. D. Breda)
FC Slavoj Vyšehrad – MFK Vítkovice 4:1 (10. Bašić, 24. Bašić, 36. Kokorović (pen.), 77. Suchan – 70. Kania)
1. SK Prostějov – FK Ústí nad Labem 1:1 (39. Šteigl – 60. L. Matějka)
Hradec Králové – Líšeň 1:1 (26. Leibl – 29. Málek)
Vlašim – Pardubice 0:1 (9. Zifčák)
Brno – Sokolov 1:0 (9. Šural)

Pardubice, Jihlava, Brno... Kdo obsadí trůn FNL?