Musíme se nějak uchytit, říká kouč Opavy po prohře v Edenu. Potřebuje slabší soupeře?

Opavě se příliš nedaří ani pod novým trenérem Jiřím Balcárkem. Slezský tým prohrál už čtyři ligové zápasy v řadě, po zimní přestávce doma přivítal Plzeň, na kterou nestačil poměrem 0:3 a naposledy se představil na Slavii, kde uhrál nepříznivý výsledek 0:2.

Tři z posledních čtyř proher jsou sice se špičkovými ligovými kluby, tedy se Slavií, Plzní a Jabloncem, i přesto ale Opava musí sbírat body, aby mohla pomýšlet na záchranu. Ta byla během koučování Ivana Kopeckého a Aloise Grussmanna velmi daleko, Balcárkův příchod přinesl Opavě pár bodů navíc, i přesto to ale Slezanům zoufale nestačí.

V tabulce jsou pouze o bod předposlední před Příbramí a za týden je čeká další soupeř s evropskými ambicemi, Sigma Olomouc. Balcárka tak nečeká vůbec lehká práce, aby se mu podařilo Opavu zachránit. Nutno však říct, že první poločas v Edenu se outsiderovi vydařil. "Musím říct, že výkon v prvním poločase se mi stejně jako s Plzní líbil. Dostáváme se s tak silnými soupeři do šancí, které bychom měli proměňovat," podotkl Balcárek.

Kdyby Opava v těchto výkonech pokračovala, jistě se udrží. Druhá půle se Slavií i Plzní už ale bylo něco jiného a i proto Opava v obou případech vyšla bodově naprázdno. "Druhý poločas se mi z našeho pohledu už moc nelíbil, byli jsme tam málo nebezpeční směrem dopředu. Mužstvo potřebuje dobrý výsledek, ale jsem tady šestý zápas a z toho jsme hráli pět proti týmům, které byly na prvním až šestém místě," konstatoval však Balcárek.

"Nechci říct, že by kluci potřebovali slabšího soupeře, ale potřebovali by se chytit nějakým utkáním a hlavně vstřelit branku," pokračoval ve svém komentáři. Moc "slabších" soupeřů už ale Opavu nečeká, před nadstavbou se z týmů, které se momentálně nachází na jedenáctém až šestnáctém místě, utká už jen s Karvinou, Teplicemi a Bohemians 1905.