Boj o první šestku začíná. Napraví si v Boleslavi reputaci domácí, nebo Petržela a spol.?

V sobotu se setkají v městě automobilů dva soupeři, kterým první jarní kolo vůbec nevyšlo a mají co odčiňovat. Hostující Slovácko prohrálo doma po ostudném výkonu s Baníkem Ostrava 0:1. Domácí zase prohráli první poločas v Českých Budějovicích 0:3, a jak řekl jejich trenér Josef Weber, byl to nejhorší poločas za jeho dvouletého trenérského působení u tohoto týmu.

I když se to na první pohled nezdá, tak už v tomto druhém kole jarního pokračování Fortuna ligy půjde o hodně. Oba tyto týmy se totiž nachází v tabulce za sebou na 7. a 8. místě tabulky se shodným ziskem 32 bodů. Takže tým, který v tomto zápase zvítězí, se přiblíží šestému místu v tabulce, naopak to mužstvo co neuspěje, se bude s obavami dívat, kolik bodů má tým na 11. místě tabulky.

Domácí přišli přes zimní přestávku, ať už vinou přestupů (Nikolaj Komličenko, Muris Mešanovič), ukončení hostování (Pavel Bucha) nebo zranění (Marek Matějovský) o mnohé své klíčové hráče a v Budějovicích to bylo jasně vidět. Příchody Dominika Janoška z Plzně a Jaroslava Zeleného ze Slavie Praha na hostování v poslední chvíli tyto mezery v sestavě ze dne na den určitě nezacelí. Všechno chce čas, ale tomu se trenérovi Josefu Weberovi nedostává, protože mužstvo potřebuje sbírat body hned. Na druhou stranu pro jeho tým hovoří velmi lichotivá bilance, kterou Mladá Boleslav s týmem z Uherského Hradiště má, protože je to pro ni velmi oblíbený soupeř. Zkrátka to Boleslav na Slovácko umí.

Týmu Slovácka se začátek fotbalového jara také nevydařil, k tomu ještě před vlastním publikem. Na stadion do Uherského Hradiště přišlo úctyhodných 7 288 diváků. Ti ovšem odcházeli velmi zklamáni. Ani ne tak z prohry svého týmu 0:1, ale spíše z předvedené hry. Alibistické přihrávání domácích hráčů mezi sebou, přitom nikdo na sebe nechtěl vzít zodpovědnost a něco fotbalového vymyslet. Takto předvedenou hru domácí fanoušci rozhodně neočekávali. Slovácko by mělo v Boleslavi tedy také určitě bodovat a porvat se i přes nepříznivou bilanci s týmem z města automobilů.

Pikantní na tomto zápase bude i to, že Dominik Janošek přestoupil ze Slovácka do Plzně a jako hostující hráč bude hrát proti Slovácku v dresu Mladé Boleslavi. Mladá Boleslav v dalších kolech jede do Příbrami, do Ostravy a hostí doma pražskou Slavii. Slovácko zase má také doma Slavii, jede do Teplic a má doma Sigmu Olomouc.

Už i z tohoto pokračování Fortuna ligy je pro tyto dva týmy jasné, že vítěz tohoto střetnutí bude mít mnohem lepší pozici v pokračování nejvyšší fotbalové soutěže a poražené mužstvo bude naproti tomu tabulkou propadat níže, což mu na psychické pohodě rozhodně nepřidá.