Barcelona doma přetlačila Getafe, Celta Vigo okradla Real o body

Čtyřiadvacáté kolo španělské nejvyšší soutěže odstartovalo svou předehrávkou v pátek duelem mezi Valencií a Atlétikem Madrid. Skóre otevřel v 15. minutě Llorente, ale na jeho trefu na druhé straně odpověděl Gabriel. Hosté šli přesto o poločase do kabin s náskokem, neboť vedení obstaral dvě minuty před koncem první půle Partey. Po změně stran nakonec rozhodl o dělbě bodů Kondogbia.

Barcelona přivítala na své půdě Getafe a nakonec se radovala ze zisku tří bodů. O výsledku rozhodli v prvním poločase Griezmann a Roberto. Po změně stran snížil na konečných 2:1 Ángel. Mallorca doma urvala tři body s Alavésem díky jediné trefě Cucha.

Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance nakonec doma vyválčila remízu s Espanyolem 2:2. Domácí se dostali do vedení díky Ocamposovi, ale poté stav otočili Embarba a Wu Lei. Až deset minut před koncem rozhodl o dělbě bodů Suso.

Bílý balet odmítl šanci udržet si tříbrankový náskok na druhou Barcelonu a v nedělním duelu s Celtou Vigo pouze remízoval 2:2. Hosté zaskočili obra z Madridu již v sedmé minutě, kdy otevřel skóre Smolov. Na jeho trefu dokázali reagovat Kroos s Ramosem, ale o dělbě bodů rozhodl pět minut před koncem přesným zásahem Mina.

La Liga - 24. kolo:
Valencia - Atlético Madrid 2:2 (40. Gabriel, 59. Kondogbia - 15. Llorente, 43. Partey)
Mallorca - Alavés 1:0 (63. Cucho)
Barcelona - Getafe 2:1 (33. Griezmann, 39. Roberto - 66. Ángel)
Villarreal - Levante 2:1 (9. Moreno, 61. Gómez - 56. Mayoral)
Granada - Valladolid 2:1 (81. Puertas, 90+6. Fernández - 56. Guardiola)
Sevilla - Espanyol 2:2 (15. Ocampos, 80. Suso - 35. Embarba, 50. Wu Lei)
Leganés - Betis 0:0
Bilbao - Osasuna 0:1 (29. Oier)
Real Madrid - Celta Vigo 2:2 (52. Kroos, 65. z penalty Ramos - 7. Smolov, 85. Mina)