Pražské derby v Ďolíčku ovládli Klokani. Družina kouče Trpišovského hlásí první ligovou prohru

Zimní přestávka tuzemské nejvyšší soutěže je u konce. Jarní část startuje již tento víkend svým jednadvacátým kolem. Páteční předehrávka proti sobě postavila České Budějovice a Mladou Boleslav. Na jihu Čech se jednalo o jednostrannou podívanou ve prospěch domácích, kteří nakonec zvítězili 3:0. Skóre otevřel v patnácté minutě Čavoš, kterého během první půle ještě napodobili Havelka a Schranz. Budějovice tak potvrdily svou formu z podzimu a daly soupeřům jasný signál, že na jaře hodlají bojovat o elitní skupinu.

Sobotní program nabídl hned čtyři další ligové souboje. V tom prvním Karviná dokázala o body obrat Zlín. Skóre otevřel v prvním poločase Smrž, kterého sedm minut před koncem napodobil Abdulrahman. Ostrava uspěla se Slováckem díky jediné brance utkání, kterou zaznamenal po změně stran Pokorný. Mnohem více přesných zásahů padlo na Stínadlech, avšak z výhry se neradovali domácí. Olomouc vedla po poločase 3:0 zásluhou Juliše a Housky. Teplice se zmohly po změně stran jen na snížení díky Vondráškovi.

Pražská Sparta před startem jarní části ohlásila útok na druhé místo v tabulce, ale v úvodním duelu doma proti Liberci potvrdila nepřesvědčivé výkony z přípravy. Navrácený kapitán Bořek Dočkal nakonec po střídání jen sledoval, jak jeho tým proti Slovanu padl. Skóre otevřel v 77. minutě Malinský, který v nastaveném čase upravil na konečných 2:0 pro hosty.

Nedělní odpoledne nabídlo první soutěžní test západočeské Plzně, která by ráda uhájila druhé místo v tabulce zaručující možnost bojovat o Ligu mistrů. Nový kouč Adrián Guľa nakonec v Opavě se svými svěřenci uspěl, když Viktorie ve druhém poločase třikrát přesně zamířila zásluhou Beauguela a Kopice.

Sedmnáct výher a tři remízy. Právě tak vypadala v této sezóně ligová neporazitelnost pražské Slavie, která byla ukončena během nedělního derby v Ďolíčku. Klokani nakonec dokázali ukořistit skalp vršovického rivala. Utkání rozhodla jediná trefa, kterou si v 70. minutě připsal Vodháněl.

21. kolo Fortuna ligy:

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)
Branky: 15. Čavoš, 19. Havelka, 38. Schranz. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Ardeleanu (video). ŽK: Budínský, Jiří Klíma, Křapka (všichni M. Boleslav). Diváci: 3188.
Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Brandner (68. Mészáros), Havelka, Javorek (76. Šulc), Čavoš, Mršič (85. Ledecký) - Schranz. Trenér: Horejš.
M. Boleslav: Šeda - Douděra (46. Zelený), Pudil, Jakub Klíma, Křapka - Ladra (46. Jiří Klíma), Budínský, Hubínek, Janošek, Fulnek (83. Hönig) - Wágner. Trenér: Weber.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 0:1 (0:0)
Branka: 52. Pokorný. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek - Machálek (video). ŽK: Reinberk, Petržela, Kliment - Pokorný, De Azevedo. Diváci: 7288.
Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Daníček (82. Sadílek), Havlík - Petržela (70. Zahustel), Dvořák (61. Kliment), Navrátil - Zajíc. Trenér: Svědík.
Ostrava: Laštůvka - Pokorný, Procházka, Svozil - Fillo, Hrubý, Kaloč, Holzer - De Azevedo (86. Kuzmanovič), Šašinka (90. Reiter), Potočný. Trenér: Kozel.

FK Teplice - Sigma Olomouc 1:3 (0:3)
Branky: 79. Vondrášek - 5. a 45.+1 Juliš, 27. Houska. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler. ŽK: Hyčka - Juliš, Sladký, Mandous. Diváci: 2247.
Teplice: Grigar - Knapík (81. Trubač), Čmovš, Shejbal - Hyčka, Mareček, Kučera, P. Mareš - Žitný (70. Vondrášek) - J. Mareš, Řezníček (46. Moulis). Trenér: Hejkal.
Olomouc: Mandous - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Hála (73. Zahradníček), Greššák, Houska, Chytil (90.+1 Yunis), Falta - Juliš (84. Kerbr). Trenér: Radoslav Látal.

MFK Karviná - Fastav Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 29. Smrž, 83. Taiwo. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Flimmel. ŽK: Ndefe - Jiráček, Džafič. Diváci: 2648.
Karviná: Bolek - Ndefe, Šindelář, Janečka, Moravec - Hanousek (81. Bukata), Smrž (87. Vukadinovič), Qose - Ba Loua, Lingr (82. Petráň), Taiwo. Trenér: Jarábek.
Zlín: Rakovan - Simerský, Buchta, Cedidla - Matejov (88. Chwaszcz), Jiráček, Hlinka, Čanturišvili - Fantiš, Jawo (75. Conde), Janetzký (60. Džafič). Trenér: Kameník.

Sparta Praha - Slovan Liberec 0:2 (0:0)
Branky: 76. a 90.+4 Malinský. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Koval - Lerch (video). ŽK: Frýdek - Hromada, Kuchta, Karafiát, Nguyen, Rondič. Diváci: 12 236.
Sparta: Heča - Vindheim, Hancko, Lischka, Frýdek - Dočkal (72. Sáček), Trávník, Krejčí (78. Kozák), Kanga (62. Plavšič), Hložek - Tetteh. Trenér: Jílek.
Liberec: Nguyen - Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš - Hromada (56. Alibekov), Mara - Malinský, Baluta (90. Fukala), Pešek - Kuchta (64. Rondič). Trenér: Hoftych.

SFC Opava - Viktoria Plzeň 0:3 (0:0)
Branky: 57. a 63. Beauguel, 90.+2 Kopic. Rozhodčí: Marek - Kubr, Podaný - Julínek (video). ŽK: Dordič - Kayamba. Diváci: 4236.
Opava: Fendrich - Hrabina, Rychlý, Hnaníček, Žídek - Zavadil, Řezníček - Dordič, Texl (68. Mondek), Zapalač (68. Juřena) - Železník (82. Schaffartzik). Trenér: Balcárek.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Hloušek (81. Kopic) - Bucha, Kalvach, Hořava - Kayamba (59. Mihálik), Beauguel (88. Chorý), Kovařík. Trenér: Guľa.

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Branku: 70. Vodháněl. Rozhodčí: Rejžek - Pečenka, Ratajová - Orel (video). ŽK: Pulkrab, Nečas - Frydrych, Provod. Diváci: 6277.
Bohemians: Le Giang - Köstl, Bederka, Šmíd - Vaníček (61. Bartek), Hronek, Jindřišek, Hůlka, Schumacher - Puškáč (69. Vodháněl), Pulkrab (77. Nečas). Trenér: Klusáček.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil - Provod - Masopust (72.Tecl), Ševčík, Traoré (65. Stanciu), Olayinka (79. Hellebrand) - Musa. Trenér: Trpišovský.