Messi třemi nahrávkami zařídil Barceloně výhru, Real naděloval, Molina tlačí Getafe do Ligy mistrů

V pěkné pohádce při cestě za reálnou třetí příčkou pokračují fotbalisté Getafe, kteří v rámci třiadvacátého ligového kola zdolali v tabulce konkurenční Valencii. Atlético po třech nezdarech porazilo Granadu 1:0. Real Madrid i Barcelona odčinili pohárové zaváhání.

Svěřenci trenéra Bordalase vyhráli již čtvrté utkání za sebou. Tentokrát to byly o to sladší tři body, neboť přišly nad Netopýry z Valencie, jejichž veškeré ofenzivní snahy byly už předem zmařeny dobře připraveným soupeřem. Getafe svého soka přestřílelo 22-5 a díky třem trefám od Moliny s Matou vyhrálo 3:0.

Fotbalisté Leganés nedokázali navázat na svou poslední výhru nad Realem Sociedad a nyní opět padli. Stalo se tak na půdě Levante, jíž stačil dobrý osmiminutový úsek během první půle, jenž rozhodl o celkovém výsledku hry. Domácí vyhráli 2:0 a zanechali tak hosty na sestupových příčkách.

Atlético Madrid zabralo a konečně vyhrálo. Rozhodla jediná branka již v 6. minutě, kterou vstřelil po přihrávce kapitána Kokeho Correa. Pro Kokeho to byla za posledních deset sezon 68 asistence. Více jich mají jen Karim Benzema a Lionel Messi. Villareal přes více šancí nedokázal porazit Valladolid a musel se tak spokojit s remízou 1:1

Real Madrid napravil pohárové zaváhání a Osasunu porazil 4:1. Upevnil si tak první místo v tabulce před Barcelonou. Fotbalisté Realu sice prohrávali, ale do poločasu stihli stav utkání otočit po brankách Isca a Sergia Ramose, pro kterého tato trefa byla již devadesátou v soutěžních zápasech za Real. Ke konci zápasu zvýšil Lucas Vázquez a v nastaveném čase Jovič.

Barcelona proti Betisu nezačala šťastně a už v 6. minutě prohrávala po penaltě. Za tři minuty bylo srovnáno, Messi krásným pasem našel de Jonga a ten zakončil. Ve 26. minutě se prosadil po individuální akci Fekir. Ve 45. minutě opět centr Messiho do vápna a tam byl nejblíže míči Busquets.

Po změně stran se Barcelona na gól hodně nadřela. Ten přišel v 72. minutě, když centroval opět Messi a Lenglet hlavou zavěsil. Poté za nesportovní chování byli vyloučeni Fekir a Lenglet.

LaLiga, 23. kolo:

Alavés - Eibar 2:1 (46. Lucas, 66. Burke - 83. Orellana)
Levante - Leganés 2:0
 (20. Rochina, 28. Roger)
Getafe - Valencia 3:0 (58. a 67. Molina, 88. Mata)
Valladolid - Villareal 1:1 (15. Alcaraz - 54. Moreno)
Atl. Madrid - Granada 1:0 (6. Correa)
Osasuna - Real Madrid 1:4 (14. U. García - 33. Isco, 38. Ramos, 84. Lucas Vázquez, 90+2. Jovič)
Espaňol Barcelona - Mallorca 1:0 (58. De Tomás)
Real Sociedad - Bilbao 2:1 (65. Portu, 83. Isak - 71. Williams) ČK: 89. Muniain (Bilbao)
Celta Vigo - Sevilla 2:1 (78. Aspas, 90+1. Sisto - 23. En Nesyri)
Betis - Barcelona 2:3 (6. Canales z pen., 26. Fekir - 9. de Jong, 45+3. Busquets, 72. Lenglet)
ČK: 76. Fekir (Betis) - 79. Lenglet (Barcelona)