Příprava: Příbram měla problém s disciplínou, Ostrava podlehla Stabaeku a Slavia vyzrála na Valerengu

Zimní přípravné zápasy vrcholí. Příbram dostala dvě červené. Liberec porazil Černihiv. Baník inkasoval v první minutě a prohrál. Slavia v předposledním utkání v zimní přípravě vyzvala Valerengo.

Baníku Ostrava nevyšla generálka podle představ, především začátek. Hned po 20 vteřinách hry se norský tým Stabaek dostal do vedení. Vyrovnat mohl Roman Potočný, jenž přišel v zimě z Liberce, ale z přímého kopu trefil tyč. Norský celek rozhodl po hodně hry, když penaltu proměnil Bohinen.

Nový trenér Baníku nebyl spokojen. „Z mého pohledu úplně zbytečná prohra. Dostaneme po nesmyslné chybě gól asi po dvaceti sekundách a od toho se to odvíjelo. Byli jsme deset minut jako v Jiříkově vidění. Pak jsme to srovnali a dostali hru pod kontrolu, i začátek druhého poločasu byl dobrý. Potočný trefil tyč, byly tam i další šance, například Fleišman. Bohužel ve finále jsme zatím slabí a to musíme zlepšit,“ uvedl Kozel pro klubový web.

Baník pod novým trenérem Lubošem Kozlem v přípravě z deseti zápasů pětkrát prohrál v základní hrací době a jednou prohrál po penaltovém rozstřelu s Dunajskou Stredou.

Liberec v Turecku dokázal otočný stav utkání s ukrajinským Černihivem. Velkou měrou se na tom podílel bosenská posila Imad Rondič, který dal obě branky. „Celkově jsme se zápasem spokojeni, protože jsme vyhráli. Myslím si, že jsme předvedli dobrý, kvalitní a bojovný výkon,“ řekl pro liberecký web Holeňák, asistent hlavního trenéra Pavla Hoftycha.

Příbram remizovala 1:1 s Ruskou Tulou. Příbramští měli problém s disciplínou, když byli vyloučení Soldát a Cmiljanovič, po dohodě a vystřídání zmíněných hráčů mohla Příbram hrát v plném počtu.

Slávisté v předposledním utkání v zimní přípravě přehráli Valerengu 3:1 v rámci Atlantic Cupu.