Součkův West Ham ztratil vítězství, Liverpool zůstává suverénní. Red Devils ztratili a Mourinho vyzrál na Guardiolu

Pětadvacáté kolo Premier League je tím prvním pro Tomáše Součka, který si v něm odbyl debut za West Ham United. Kromě toho ale bylo k vidění i utkání třetího s čtvrtým, do akce šel i suverénní Liverpool a rušno bylo ve Watfordu, kde se představil Everton. Další body pak ztratil Manchester United i Arsenal, který remizoval už po čtvrté v řadě.

Leicester v souboji třetího s čtvrtým remizoval s Chelsea 2:2, Bournemouth později těsně zdolal Aston Villu 2:1. Sheffield United, překvapení sezóny, porazil Crystal Palace kvůli vlastní brance 1:0. Liverpool se v prvním poločase trápil, v tom druhém však přišla čtyřbranková smršť a Reds jsou i nadále (až na remízu s Manchesterem United) stoprocentní.

V utkání Newcastlu s Norwichem branka nepadla, Everton se nadřel na vítězství na hřišti Watfordu, kde prohrával 2:0, o výsledku 3:2 pro Toffees rozhodl až v 90. minutě Theo Walcott. Za West Ham debutoval Tomáš Souček, který odehrál 85 minut, než jej vystřídal Pablo Fornals. Kladiváři vedli 3:1, ke konci však vedení ztratili a s Brightonem pouze remizovali 3:3. Manchester United pak večer bezbrankově remizoval s Wolverhamptonem.

Arsenal zase nebodoval naplno. Proti Burnley si připsal bezbrankovou remízu, čtvrtou za sebou a třináctou v sezoně. Navíc více ze hry měli domácí. Jejich fyzická hra dělala Arsenalu problémy a v 79. minutě Jay Rodriguez trefil břevno. Za Arsenal se párkrát v dobrých pozicích objevil Aubameyang, ale vždy ho zradila koncovka.

Tottenham si připsal důležitý skalp Citizens. Manchester City odmítl jít do vedení z penalty, kterou neproměnil Gündogan a další vyložené šance hráči Citizens spálili. Utkání ovlivnilo vyloučení Zinchenka z 60. minuty, po kterém padly oba góly. Tottenham se díky výhře dostal na pátou příčku.

Premier League, 25. kolo:

Leicester City - Chelsea 2:2 (0:0)
Branky: 54. Barnes, 64. Chilwell - 46. a 71. Rüdiger

Bournemouth - Aston Villa 2:1 (2:0)
Branky: 37. Billing, 44. Aké - 70. Samata
Červená karta: 71. Lerma (Bournemouth)

Crystal Palace - Sheffield United 0:1 (0:0)
Branka: 58. Guaita (vl.)

Liverpool - Southampton 4:0 (0:0)
Branky: 47. Oxlade-Chamberlain, 60. Henderson, 72. a 90. Salah

Newcastle United - Norwich City 0:0 (0:0)

Watford - Everton 2:3 (2:2)
Branky: 10. Masina, 42. Pereyra - 45+1. a 45+4. Mina, 90. Walcott

West Ham United - Brighton 3:3 (2:0)
Branky: 30. Diop, 45. a 57. Snodgrass - 47. Ogbonna (vl.), 75. Gross, 79. Murray

Manchester United - Wolverhampton 0:0 (0:0)

Burnley - Arsenal 0:0 (0:0)

Tottenham - Manchester City 2:0  (0:0)
Branky:  63. Berwijn, 71. Son
Červená karta:  60. Zinchenko (Manchester City)
Neproměněná penalta: 40. Gündogan (Manchester City)