Lišky si zastřílely proti West Hamu, Manchester United doma nestačil na Burnley

Premier League má na programu tento týden vložené kolo a jeho součástí bylo i populární derby mezi Chelsea a Arsenalem, zajímavé klání pak nabídl i duel v Sheffieldu a o zázrak se postaral Newcastle United.

Aston Villa rozhodla o vítězství nad Watfordem až v nastavení, brankou se blýskl Konsa. Bournemouth doma zvládl duel s Brightonem a zvítězil 3:1, tři body si pak připsal i Southampton na hřišti Crystal Palace. Everton doma promrhal vedení 2:0 v nastavení, dvěma po sobě jdoucími brankami se blýskl Lejeune a zajistil tak Newcastlu zázračný bod.

Manchester City sice neproměnil penaltu, branka Agüera však Guardiolově družině zajistila tři body. Londýnské derby mezi Chelsea a Arsenalem vítěze nenašlo, na Stamford Bridge se body po remíze 2:2 musely dělit.

Čtyřiadvacáté kolo ostrovní Premier League nabídlo ve středu trojlístek svých zbylých zápasů. Leicester přivítal na své půdě West Ham a nakonec se radoval ze zisku tří bodů. Skóre otevřeli v prvním poločase Barnes a Pereira. Po změně stran snížil z penalty Noble, ale klid Liškám navrátil dvěma přesnými zásahy v závěru Pérez.

Tottenham začal proti Norwichi efektivně a po první půli vedl zásluhou Alliho. Ve druhém poločase však srovnal stav Pukki z panalty, a tak musel Son opět úřadovat na druhé straně, aby pro Kohouty urval důležitou výhru. Absence zraněného Rashforda je pro Manchester United nepříjemnou záležitostí, což se potvrdilo v duelu proti Burnley. Rudí ďáblové nenalezli v koncovce recept na soupeře, zatímco hosté udeřili hned ve dvou případech po brankách Wooda a Rodrigueze.

Premier League - 24. kolo:
Aston Villa - Watford 2:1 (68. Luiz, 90+5. Konsa - 38. Deeney)
Bournemouth - Brighton 3:1 (36. H. Wilson, 41. Groß, 74. C. Wilson - 82. Mooy)
Crystal Palace - Southampton 0:2 (22. Redmond, 48. Armstrong)
Everton - Newcastle 2:2 (30. Kean, 54. Calvert-Lewin - 90+4. a 90+5. Lejeune)
Sheffield United - Manchester City 0:1 (73. Agüero)
Chelsea - Arsenal 2:2 (28. Z penalty Jorginho, 84. Azpilicueta - 68. Martinelli, 88. Bellerín)
Leicester - West Ham 4:1 (24. Barnes, 45+5. Pereira, 81. z penalty a 88. Pérez - 50. z penalty Noble)
Tottenham - Norwich 2:1 (38. Alli, 80. Son - 70. z penalty Pukki)
Manchester United - Burnley 0:2 (39. Wood, 56. Rodriguez)