Liverpool ve šlágru porazil Manchester United, Leicester ztratil body s Burnley

Londýnský Tottenham se v sobotu trápil na půdě Wattfordu. Třiadvacáté kolo anglické Premier League nakonec rozhodlo o tom, že ani počtvrté v řadě Spurs nevyhrají, neboť utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Na Ostrovech se v sobotu nesla celá řada v duchu dělby bodů. Arsenal sice vedl doma zásluhou Martinelliho, ale Sheffield udeřil sedm minut před koncem díky Fleckovi. Body ztrácel i Manchester City, neboť dvě branky Sergia Agüera stačily pouze na remízu 2:2 s Crystal Palace. Smírně dopadly také duely Brightonu s Aston Villou a West Hamu s Evertonem.

Nedělní šlágr na Anfield Road dopadl lépe pro lídra tabulky, který nakonec dokázal porazit Manchester United. Reds šli do vedení již ve 14. minutě, kdy se nemýlil Van Dijk. V nastaveném čase druhého poločasu pak na konečných 2:0 upravil Salah. Leicester sice vedl po první půli na půdě Burnley zásluhou Barnese, ale domácí po změně stran otočili díky trefám Wooda a Westwooda.

Premier League - 23. kolo:
Watford - Tottenham 0:0
Arsenal - Sheffield United 1:1 (45. Martinelli - 83. Fleck)
Brighton - Aston Villa 1:1 (38. Trossard - 75. Grealish)
Manchester City - Crystal Palace 2:2 (83. a 87. Agüero - 39. Tosun, 90. Fernandinho vl.)
Norwich - Bournemouth 1:0 (33. Pukki z pen.)
Southampton - Wolves 2:3 (15. Bednarek, 35. Long - 53. Neto, 65. z pen. a 76. Jiménez)
West Ham - Everton 1:1 (40. Diop - 44. Calvert-Lewin)
Newcastle - Chelsea 1:0 (90.+4 Hayden)
Burnley - Leicester 2:1 (56. Wood, 79. Westwood - 33. Barnes)
Liverpool - Manchester United 2:0 (14. Van Dijk, 90+3. Salah)