Leno svou chybou potopil Arsenal, Liverpool může opět děkovat videu

Nebýt videa, Liverpool by doma Wolvesu podlehl 0:1. Jelikož ale VAR odhalil ofsajd hostujícího týmu a správně odvolal ruku před gólem domácích, slavit může znovu jasný lídr anglické ligy. Uspěl i Leicester a také Manchester City. V londýnském derby poté slaví Chelsea, která i díky hrubce Bernda Lena otočila střetnutí na Emirates Stadium.

Brighton v úvodním utkání 20. kola přehrál Bournemouth a rok zakončí na solidním čtrnáctém místě. To Bournemouth, který ještě nedávno mohl snít o pohárech, v současné chvíli okupuje až šestnácté místo a je dva body od sestupu.

Rozhodující trefu už ve třetí minutě obstaral Alireza Jahanbakhsh, jenž v Anglii skóroval vůbec poprvé v kariéře. A nebylo divu, že slzy štěstí udržet nedokázal.

Pomalu mohou začít slavit i fanoušci Evertonu. Dominic Calvert-Lewin skóroval podruhé v řadě a díky jeho dvougólovému představení uspěl Carlo Ancelotti i na půdě Newcastlu.

Z další výhry se raduje Manchester United, v Burnley znovu udeřilo duo Anthony Martial - Marcus Rashford. To Jamie Vardy tentokrát střelecky nezářil, byl totiž mimo sestavu Leicesteru. Absence nicméně byla velice příjemná, jeho manželka přivedla na svět potomka.

Lišky i bez Vardyho zvítězily na West Hamu a postaraly se o vyhazov Manuela Pellegriniho. Demarai Gray sice hned v úvodu neproměnil penaltu, krátce před hodinou utkání ale svou přesnou trefou rozhodl o tom, že Leicester se ze dvou těžkých porážek dokázal otřepat.

Zklamaný je naopak José Mourinho, jehož Tottenham zachraňoval u nováčka jen bod. V Norwichi na konečných 2:2 vyrovnával Harry Kane z penalty sedm minut před koncem.

Největší pozornost ve 20. kole přitahoval londýnské derby. Na něj ale Mikel Arteta nebude vzpomínat v dobrém, stejně tak jako Bernd Leno. Po rohovém kopu Özila a hlavičce Chamberse taktéž hlavou otevřel skóre Aubameyang, ze strany domácích to ale bylo vše.

Dlouho se trápila i Chelsea, nakonec ale derby otočila. V 83. minutě nevyboxoval Leno míč po centru Mounta a Jorginha už prázdnou bránu nemohl netrefit. O čtyři minuty později zaútočili domácí, výsledkem byl ale rychlý protiútok hostí a skvělá výměna míče mezi Abrahamem a Willianem. Prvně jmenovaný dostal míč za Lena a potvrdil, že Chelsea je lepší venku než doma.

Trápil se tentokrát Liverpool a nebýt VARu, doma by senzačně Wolvesu podlehl. Místo toho slaví 50. domácí zápas v řadě bez porážky. Reds šli do vedení krátce před přestávkou. Po skvostném centru van Dijka Lallana přiťukl míč na Maného a ten prostřelil Patrícia.

Pomezní rozhodčí okamžitě signalizoval ruku Lallany, ten ale pro změnu od první vteřiny ukazoval, že hráč ramenem a spíše hrudí. Video mu dalo za pravdu a Liverpool tak šel do vedení. V dlouhém nastavení první půle nicméně hosté srovnali, radovat se mohl Pedro Neto.

Ovšem jen několik vteřin. Video tentokrát odhalilo skutečně milimetrový ofsajd, ve kterém se krátce předtím nacházel Jonny. Ve druhém poločasu si žádný celek už větší příležitost nevypracoval a Liverpool si tak nadále jde za vysněným titulem.

V posledním utkání kola Manchester City nedal šanci Sheffieldu United a nováček tak poprvé prohrál na venkovním hřišti. Vše přitom mohlo být jinak. Míč do branky v první půli dopravil Mousset, všemu ale předcházel taktéž velmi malý ofsajd.

Po přestávce se tak dočkali domácí. V 53. minutě využil pas nejlepšího nahravače Premier League De Bruyneho Sergio Agüero, belgický záložník poté účet utkání završil, když si osm minut před koncem naběhl na pas Mahreze a překvapivě zavěsil k bližší tyči. Úřadující mistr si tak tentokrát doma větší potíže nedělal.