Tottenham ztratil s posledním, Leicester si upevnil druhé místo. Rudí ďáblové vyhráli a úspěšný byl i Ancelotti

Premier League dlouhodobě žádné vánoční volno nezná a mezi Vánocemi a Novým rokem má tradičně na programu zajímavá utkání. V sobotu se v rámci 20. kola předvedl podruhé Everton vedený Carlem Ancelottim, večer se představil i druhý Leicester, Manchester United či Mourinhův Tottenham.

Brighton se dostal do vedení už ze začátku zápasu a po celých 90 minut jej udržel, v 79. minutě navíc na konečných 2:0 zvýšil Mooy. Carlo Ancelotti vyhrál na lavičce Evertonu i napodruhé, jeho tým zvítězil na hřišti Newcastlu 2:1 díky dvěma brankám Calvert-Lewina. Southampton doma uhrál remízu s Crystal Palace a druhou výhru z posledních tří zápasů si připsal do nedávna poslední Watford, který doma našel recept na Aston Villu a zvítězil 3:0.

Poslední Norwich doma přivítal londýnský Tottenham a brzy vedl. Eriksen sice vyrovnal, vedení si však vzali opět Kanárci, Kane ale z penalty opět stanovil nerozhodné skóre, tentokrát konečné, a body se tak dělily. Druhý Leicester sice na úvod duelu na hřišti West Hamu neproměnil penaltu, Iheanacho však Lišky poslal brzy do vedení. West Ham před přestávkou vyrovnal skóre, ve druhé polovině však skóroval Gray a jeho trefa se poté ukázala jako vítězná. West Ham prohrál a odnesl to trenér Pellegrini, který byl ihned po zápase vyhozen.

Hrací den uzavřel Manchester United těsnou výhrou nad Burnley. Celý druhý poločas Rudí ďáblové vedli 1:0 po gólu Martiala ze 44. minuty a na konečných 2:0 stanovil skóre v nastavení Rashford.