Liverpool rozebral Leicester, Wolves šokoval Citizens a Chelsea znovu padla doma

Liverpool zdemoloval Leicester na jeho hřišti jasně 0:4 a zvýšil svůj náskok v čele Premier League. Senzačně prohrál Manchester City, Wolves i díky vyloučení Edersona nakonec otočil duel na svém stadionu. To Stamford Bridge Chelsea příliš štěstí v poslední době nepřináší.

José Mourinho se může spolehnout na Dele Alliho. Jeho tým doma prohrával s Brightonem, ve druhé půli ovšem úvodní utkání devatenáctého kola otočil.

V 53. minutě se míč se štěstím dostal ke Kaneovi a ačkoliv první pokus ještě Ryan vyrazil, na dorážku anglického kanonýra už neměl. V 73. minutě poté Eriksen krásně dostal míč na Auriera a jeho přiťuknutí využil Dele Alli. Tottenham tak otočil nepříznivý vývoj a posonul se na šesté místo.

V nepřesvědčivých výkonech nadále pokračuje Arsenal. A nepomohl ani Mikel Arteta. Arsenal neměl daleko dokonce k další porážce, té zabránil Pierre-Emerick Aubameyang. To Carlo Ancelotti se při premiéře na lavičce Evertonu radovat může, tři body mu deset minut před koncem vystřelil Calvert-Lewin.

Potřetí z posledních čtyř domácích zápasů padla Chelsea. A znovu neskórovala. Po West Hamu a Bournemouthu senzačně podlehla i Southamptonu. Pokud by všechny tyto zápasy zvládla, byla by už druhá.

Takto zůstává druhý Leicester, ačkoliv doma proti Liverpoolu utržil pořádný debakl. V první půli se Reds dočkali jediné branky, po krásném centru Alexandera-Arnolda se do míče hlavou opřel Firmino a zužitkoval drtivou převahu anglického lídra.

Ve druhé půli Jürgen Klopp překvapivě stáhl Mo Salaha a hned vzápětí rozjeli hosté gólostroj. Po ruce Söyünca skóroval z pokutového kopu střídající Milner, o tři minuty později se po další asistenci Alexandera-Arnolda znovu trefil Firmino a poslední slovo si vzal sám Alexander-Arnold, jemuž míč ideálně nachystal Mané.

Ve čtvrtek se hrálo ještě jedno zajímavé utkání. Manchester United doma po další trefě Matthewa Longstaffa znovu prohrával, poté ale předvedl parádní jízdu.

Během sedmnácti minut se trefili Martial, Greenwood a Rashford, v úvodu druhé půle přidal svou druhou trefu Martial. V té době už byl na hřišti i uzdravený Paul Pogba, kterého tak zítra můžeme v utkání na půdě Burnley očekávat v základní sestavě.

19. kolo se dohrávalo dnes a závěrečné utkání přineslo obrovské překvapení. Wolves k němu nakročil už ve 12. minutě, kdy Ederson sestřelil Jotu a inkasoval červenou kartu. Přesto šel Manchester City do vedení. Natřikrát si s penaltou poradil Raheem Sterling. Arbitr Atkinson ji nechal opakovat a ačkoliv Patrício míč vyrazil i podruhé, dorážku už chytit nemohl.

Krátce po pauze navíc poslal míč parádně za obranu Rodri a Sterling se mohl radovat podruhé. Již za pět minut ale zápas zdramatizoval Traoré, jenž se nádherně prosadil přízemní ranou k pravé tyči.

Osm minut před koncem chyboval Mendy a Traoré krásnou kolmicí nabídl branku Jiménezovi. V 90. minutě se poté do míče opřel Matt Doherty a zamířil podobně jako Traoré při první brance. Bod pro City mohl zachránit v úplném závěru Sterling, z přímého kopu orazítkoval břevno.

Manchester City tak selhal a na vedoucí Liverpool ztrácí už čtrnáct bodů. Dodejme, že Liverpool má navíc jedno utkání k dobru.