Citizens prohráli u Wolves a na druhé místo se nevracejí, Liverpool rozdrtil rozdílem třídy druhý Leicester

Premier League má na ostrovech 26. prosince na tak zvaný Boxing Day velkou tradici a tento rok se během něj navíc uvedli dva trenéři Carlo Ancelotti a Mikel Arteta. K vidění však bylo mnoho dalšího a zajímavého, zejména utkání prvního s druhým, tedy Liverpoolu a Leicesteru.

Tottenham otočil utkání s Brightonem a zvítězil doma 2:1. Aston Villa pak těsně udolala Norwich City. Arsenal pod novým koučem Artetou pouze remizoval na hřišti Bournemouthu, na konečných 1:1 vyrovnal skóre Pierre-Emerick Aubameyang. Jordan Ayew rozhodl o výhře Crystal Palace nad West Hamem United až v 90. minutě svou brankou na 2:1.

Carlo Ancelotti vedl poprvé mužstvo Evertonu a Toffees se podařilo vyhrát, o výhře Evertonu rozhodl v 80. minutě Calvert-Lewin. Chelsea doma podlehla překvapivě Southamptonu 0:2, do dějin zápasu se gólem zapsali Obafemi a Redmond. Nováček a překvapení soutěže Sheffield United remizoval s trápícím se Watfordem 1:1.

Manchester United doma rozdrtil Newcastle United a vyhrál nad svým soupeřem vysoko 4:1. Ještě více se ale dařilo suverénnímu Liverpoolu, který v duelu prvního s druhým vyhrál na hřišti Leicesteru 4:0 a upevnil si první místo v tabulce, z osmnácti zápasů vyhrál sedmnáctkrát a jednou remizoval a právě na Leicester má tak třináctibodový náskok. Reds se díky dvěma trefám Firmina a gólu Alexander-Arnolda a Milnera z penalty zase přiblížili k historicky prvnímu titulu Premier League.

Vzhledem ke ztrátě Leicesteru se na druhé místo mohl posunout Manchester City, ten ale nezvládl utkání na hřišti Wolverhamptonu a prohrál 2:3. Vyloučit se nechal gólman Ederson, Manchester se přesto dostal do vedení 2:0. Domácí Vlci ale nic nevzdali, třikrát skórovali a zápas otočili!