Barák se prosadil po roce a půl střeleckého ticha, odnesl to Krejčí a exslávista se může těšit na Juventus

Pětadvacetiletý záložník Antonín Barák skóroval za Udinese v duelu Italského poháru, v němž jeho chlebodárce z Dacia Areny před vlastním publikem jasně zvítězil nad Boloňou 4:0 a postoupil do osmifinále.

Jeho dalším soupeřem mezi nejlepšími šestnácti kluby Coppa Italia bude mistrovský Juventus.

Bývalý záložník Příbrami či Slavie otevřel skóre ve čtyřiadvacáté minutě, když se před šestnáctkou zmocnil míče, mezi dvěma bránícími hráči se prosmýkl do výhodnější pozice a levou nohou překonal brankáře Angela da Costu.

V této sezoně se v soutěžních zápasech se krajan devatenáctiletého kolegy Jana Kubaly střelecky prosadil poprvé a na Apeninském poloostrově se zapsal do střelecké listiny poprvé od května 2018 (v této ani letošní sezoně Serie A zatím neskóroval).

Druhý gól vítězného mužstva vstřelil v závěru první půle po centru vytáhlého českého středopolaře z trestného kopu Sebastian De Maio. Další branky přidali po změně stran Rolando Mandragora a Kevin Lasagna.

Za tabulkově lépe postavenou Boloňu nastoupil v základní sestavě sedmadvacetiletý exsparťan Ladislav Krejčí, jenž působí v Itálii čtvrtým rokem a na place strávil sedmašedesát minut. Spravit chuť si bude moci v případě nominace již v neděli v domácím prostředí proti AC Milán, který je jejich tabulkovým sousedem.