Mourinhovi návrat na Old Trafford zhořkl, Liverpool ovládl městské derby

Liverpool pokračuje v krasojízdě, která se s ním prakticky táhne již od počátku sezony. Nyní svou převahu prokázal proti Evertonu, jenž porazil 5:2. Dobrý vstup do patnáctého kola Premier League zažili také Rudí ďáblové či Chelsea.

Hráči Manchesteru United se dokázali po třech soutěžních nezdarech opět vrátit na výherní frekvenci, když na Old Trafford přivítali svého bývalého manažera Josého Mourinha, který se stále poměrně nedávno ujal kormidla Tottenhamu. Zkušený Portugalec byl na severu Anglie přivítán opravdu živým tempem, v němž se ďáblové chtěli ukázat. Nejprve se Rashfordovi povedlo dát gól a po něm mohl kdokoliv přidat ještě další dva. Nakonec se však Kohouti závěrem poločasu probrali a z první vážnější šance vyrovnali. V druhé půli již Manchesteru docházely síly, přesto si i díky proměněné penaltě dokázal vzít vedení zpět. Tento stav i napříč závěrečnému tlaku Tottenhamu vydržel až do konce.

Liverpool je na velmi dobré cestě zakončit tuto sezonu bez jediné porážky a dost možná i s rekordním počtem bodů. Reds mají po patnácti zápasech jen jednu remízu a jinak čtrnáct vítězství. To poslední si připsali ve šlágru s Evertonem, jemuž na Anfieldu nadělili rovnou pět gólů a poslali ho na příčky zaručující sestup. Za Liverpool zářil zejména Origi, jenž zaznamenal rovnou dvě branky. Karamelky se pokusí vzchopit v dalším ligovém kole doma proti Chelsea.

Premier League, 15. kolo:

Chelsea - Aston Villa 2:1 (24. Abraham, 48. Mount - 41. Trezeguet)
Leicester - Watford 2:0 (55. Vardy z penalty, 90+5. Maddison)
Manchester United - Tottenham 2:1 (6. a 49. z penalty Rashford - 39. Alli)
Southampton - Norwich 2:1 (22. Ings, 43. Bertrand - 65. Pukki)
Wolverhampton - West Ham 2:0 (23. Dendoncker, 86. Cutrone)
Liverpool - Everton 5:2 (6. a 31. Origi, 17. Shaqiri, 45. Mané, 90. Wijnaldum - 21. Keane, 45+3. Richarlison)