Liverpool zásluhou van Dijka udolal Brighton, mistr ztratil v Newcastlu

Náskok Liverpoolu na Manchester City se znovu navýšil. Zatímco Liverpool po bitvě s Brightonem slaví tři body, Manchester City na půdě Newcastlu jen remizoval. Senzačně poté všechny body ztratila Chelsea, to José Mourinho má další vítězství.

Úvodní utkání 14. kola nenabídlo v úvodu příliš atraktivní podívané, vše ale odstartoval gól z ničeho. Silva si vyměnil míč se Sterlingem, jeden z obránců zblokoval pokus Španěla přímo ke Sterlingovi a Dúbravka neměl šanci zasáhnout.

O tři minuty později ovšem bylo srovnáno. Výlet do hostujícího pokutového území si udělal Willems, parádně si narazil s Almirónem a Ederson byl taktéž bez šance. Ve druhé půli měl největší příležitost Jesus, jenž ale napálil pouze Dúbravku. Osm minut před koncem se ale k míči dostal de Bruyne, nádherně si jej zpracoval hrudí a skvostnou ranou poslal City znovu do vedení.

I na tento gól ale Straky dokázaly brzy zareagovat. Atsu z přímého kopu nacvičeným signálem vybídl Shelvey a ten neméně pěknou střelou srovnal na konečných 2:2.

Senzačně neuspěla ani Chelsea. Ta si doma musela poradit bez Tammyho Abrahama, příležitost dostal Olivier Giroud. Jediný gól utkání nicméně vstřelil West Ham, ve 49. minutě vypálil k levé tyči Aaron Cresswell a Kepa na jeho pokus nedosáhl.

Skóre dokázal navýšit se štěstím Michail Antonio, gól ale kvůli ruce hostujícího útočníka neplatil. Kladiváři ale náskok dokázali udržet a slaví překvapivé vítězství, které uklidňuje situaci okolo Manuela Pellegriniho.

Zatímco West Ham svého manažera podržel, výměnu již dříve udělal Tottenham. A ten i dnes bodoval naplno. Znovu k tomu výrazně přispěl Dele Alli, autor dvou gólů, Dvakrát se trefil i střídající Harry Wilson, jenž dokázal utkání zdramatizovat. Tři body ale zůstávají u Kohoutů.

Náskok na první pozici si poté navýšili hráči Liverpoolu. I když na Anfieldu to znovu bylo na infarkt. Domácí měli proti Brightonu několik vyložených situací a v půli to mohlo být klidně o čtyři branky.

Nakonec vedl lídr tabulky o góly dva. Po dvou skvělých centrech Alexandera-Arnolda se dvakrát hlavou trefil Virgil van Dijk. Slavit mohli i hosté, Lewis Dunk ale ve dvou velkých šancích selhal.

Možnost bodového zisku dal hostům Alisson, jenž likvidoval střelu střídajícího Trossarda mimo pokutové území a byl vyloučen. Náhradník Adrián si následně nerozuměl se svými spoluhráči při stavění zdi a toho perfektně využil Lewis Dunk. Adrián si následně málem vstřelil vlastní gól a musel zasahovat proti ráně Mooye. Vše ale domácí nakonec zvládli a mají povinné tři body.