Jablonec urval na půdě Slovácka jen bod, Plzeň nedokázala vyzrát na Karvinou

Liberec si po předchozím zaváhání s Plzní spravil chuť, když pěti góly jasně ovládl duel se Zlínem. Těsné výhry oslavila také Bohemka a Opava. Naopak po sérii tříbodových zápasů ztratil ligový lídr z Edenu. Slavia v Olomouci hrála dlouho o deseti a nakonec získala jen bod.

Příbram naposledy vyhrála na konci srpna a od té doby marně čeká na nějaký záblesk naděje. Ten nepřišel ani v utkání s Bohemkou, která je na domácím hřišti téměř bezchybná. Svou formu zde potvrdila i nyní, když v 88. vstřelil jedinou a rozdílovou branku utkání Krch.

Silný a dominantní výkon má za sebou Slovan Liberec, jenž před vlastními fanoušky zdemoloval hosty ze Zlína. Ti jen v prvním poločase dostali tři góly a po změně stran další dva. Navíc byli Ševci nuceni dohrávat v deseti, neboť se v 52. minutě Podio za faul na osamoceného unikajícího hráče nechal vyloučit.

Vůbec první výhru od konce září zaznamenala o udržení bojující Opava, která si dokázala pohlídat těsné jednobrankové vedení, jež držela od desáté minuty po trefě Mondeka. Hosté z Mladé Boleslavy nedokázaly proměnit ani pokutový kop, a proto odjíždí domů s prázdnou.

Sešívaní jeli na Hanou v roli jasného favorita. Kouč Jindřich Trpišovský proti Sigmě postavil kombinovanou sestavu, protože v týdnu čeká červenobílé důležité domácí utkání v Lize mistrů s Interem Milán. Na hřišti se tak neobjevili například Souček ani Stanciu. V závěru první půle hasil chybu v rozehrávce Coufala faulem Masopust, ale protože už byl posledním, vyfasoval červenou kartu. Po změně stran byly k vidění šance na obou stranách, ale žádná z nich neskončila gólem.

Ostravský Baník odmítl možnost přeskočit v tabulce pražskou Spartu, když pouze remizoval 1:1 s Teplicemi. První poločas nenabídl divákům příliš atraktivní podívané, i když pár šancí hosté měli. Po změně stran pak udeřil Patrizio Stronati, který tak okořenil svůj stý ligový zápas v kariéře. Teplice ale dokázaly soupeře zaskočit, když 66. minutě z ničeho nic vyrovnaly. Postaral se o to Jakub Řezníček, který nekompromisně propálil brankáře Laštůvku.

Karviná hostila v posledním zápase 17. kola 1:1 s Plzní. V 16. minutě vstřelil úvodní gól zápasu domácí Lingr a hostm se dlouho nedařilo srovnat. Až v 68. minutě vyrovnal na konečných 1:1 po přihrávce Kalvacha nejlepší střelec hostů Krmenčík,

Pondělní podvečer nabídl závěr sedmnáctého kola české nejvyšší soutěže. Zraky fanoušků tuzemského fotbalu byly upřeny do Uherského Hradiště, kde tamní Slovácko přivítalo Jablonec. Oba kluby si nakonec body rozdělily, když na úvodní trefu Doležala ještě v první půli dokázal zareagovat Reinberk. Po změně stran se již skóre nezměnilo, a tak výsledek skončil smírně 1:1.

FORTUNA:LIGA, 17. kolo:

Bohemians Praha 1905 – 1.FK Příbram 1:0 (0:0)
Branky: 88. Krch (Vacek)
Karty:   38. Hronek (BOH), 43. Vodháněl (BOH) – 13. Cmiljanović (PRI), 42. Dramé (PRI), 45+1. Michal Škoda (PRI)
Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Bartek, Hůlka, Krch, Podaný – Hronek, Jindřišek (C), M. Havel – Vaníček (82. Vacek), Keita (62. Nečas), Vodháněl (90. Köstl)
1.FK Příbram: Kočí – Nový (65. Voltr), Kodr, Šimek, Tregler – Alvir, Jan Rezek (C), Dramé, Cmiljanović – Polidar – Michal Škoda (82. Slepička)
Rozhodčí: Berka – Šimáček, Ratajová

FC Slovan Liberec – FC Fastav Zlín 5:0 (3:0)
Branky: 6. Breite (Malinský), 22. Musa (Malinský), 38. Potočný (Malinský), 49. Potočný (Musa), 82. Pešek
Karty:   44. Bartošák (ZLN)   52. Podio (ZLN)
FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Oscar (79. Nešický), Mara – Malinský (71. Kuchta), Breite (C), Potočný – Musa (61. Pešek)
FC Fastav Zlín: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hlinka (67. Janetzký) – Matejov, Folprecht (90+1. Hnaníček), Podio, Jiráček (C), Bartošák – Železník (57. Džafić), Pozna
Rozhodčí: HOCEK – Dobrovolný, Flimmel

SFC Opava – FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Branky: 10. Mondek (Hrabina)
Karty:   7. Svozil (OPA) – 9. Matějovský (MBL), 88. Bucha (MBL)
SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Sus, Souček (82. Jursa), Zavadil (57. Jan Řezníček), Mondek – Schaffartzik – Dedič (75. Juřena)
FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (72. Jiří Klíma), Fulnek – Hubínek, Matějovský (C), Budínský, Ladra (80. Auer) – Mešanović (57. Bucha), Komličenko
Rozhodčí: Franěk – Vitner, Myška

Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:0

ŽK: Hála, Jemelka, González, Falta, Látal (trenér) - Frydrych, Coufal, Takács, Kúdela. ČK: 45. Masopust (Slavia).

Diváci: 8119.

Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (81. Hála), Plšek (74. Gonzalez), Zmrzlý (89. Chytil), Houska, Falta - Yunis. Trenér: Látal.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil - Takács - Masopust, Hušbauer, Ševčík, Olayinka - Tecl (46. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka

FK Teplice - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 66. Řezníček - 49. Stronati z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Caletka. ŽK. Jeřábek, P. Mareš, Radosta, Nazarov - Diop. Diváci: 3343.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, P. Mareš - Hyčka (56. Radosta), Kodeš (56. Nazarov), Kučera, Žitný (90. Knapík) - J. Mareš, Řezníček. Trenér: Hejkal.
Ostrava: Laštůvka - Pokorný, Procházka, Stronati, Fleišman (71. Granečný) - Jánoš - Fillo, Hrubý, Kuzmanovič, Holzer (82. Azevedo) - Diop (87. Smola). Trenér: Páník.

MFK Karviná - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
Branky: 16. Lingr - 68. Krmenčík
Karviná: Pastornický – Ndefe, Dreksa, Rundić (C), Čonka – Ba Loua, Smrž, Janečka (74. V. Vukadinović), Lingr – Bukata (66. Marek Hanousek) – Petráň (84. Petkov)
Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Hloušek – Kalvach, Procházka (60. Chorý) – Kayamba (60. J. Kovařík), Al. Čermák (87. Janošek), J. Kopic – Krmenčík

1. FC Slovácko - FK Jablonec 1:1 (1:1)
Branky: 32. Reinberk - 12. Doležal. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Vaňkát - Julínek (video). ŽK: Kadlec, Petržela - Holík, Břečka. Diváci: 3874.
Slovácko: Trmal - Juroška, Krejčí, Kadlec, Reinberk - Daníček, Havlík - Petržela (64. Kalabiška), Hellebrand (60. Zajíc), Navrátil - Šašinka (80. Dvořák). Trenér: Svědík.
Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Plechatý, Břečka - Acosta (58. Pleštil), Hübschman (26. Kubista), Považanec, Sýkora - Chramosta (90.+4 Pilík), Doležal. Trenér: Rada.