Mourinho zlomil prokletí Tottenhamu, Sheffield vysoko remizoval s United

Tottenham se v rámci londýnského derby vrátil na vítěznou vlnu, když se mu podařilo uspět 3:2 na půdě West Hamu. Stalo se tak vůbec poprvé od ledna současného roku, co Spurs vyhráli na hřišti soupeře. Další důležitou výhru si připsal Liverpool, který i nadále dominuje tabulce Premier League. Šlágr kola mezi Manchesterem City a Chelsea skončil triumfem úřadujícího mistra 2:1.

Zkušený portugalský stratég José Mourinho se po roční absenci opět vrátil na místo činu a rovnou slavil výhru, která se zrodila ze skvělého výkonu v prvním poločase. Spurs v úvodní půli nepustili domácí do hry a zajistili si vedení 2:0. Po změně přišla třetí gólová pojistka, jež se nakonec ukázala nesmírně důležitá. Tottenham od té doby herně polevil a nechal West Ham, aby převzal otěže utkání. V 73. minutě nejprve snížil Antonio a v nastaveném čase ještě Ogbonna.

Fanoušci Arsenalu volají po změně trenéra a další nepřesvědčivý výkon jejich hlasivky jenom podpořil. Kanonýrům se v poslední době vůbec nedaří a momentálně málem prohráli doma i s tápajícím Southamptonem, který až do šesté minuty nastavaného času držel slibný výsledek 2:1. Samotnou radost z výhry sebral hostům v kritickém okamžiku Lacazette, jenž zabránil ostudě a z utkání vytěžil alespoň remízu.

Štěstí přeje připraveným. Tímto heslem se řídil Liverpool, který na půdě Crystal Palace nezažíval vůbec lehké chvilky. Domácí chtěli favorita zaskočit, dokonce se jako první radovali ze vstřelené branky, jenže po konzultaci s videorozhodčím jejich oslavy rychle skončily. Místo toho se prosadil Liverpool, jenž následně musel odolávat náletům odhodlaného soupeře. Crystal se sice v 82. minutě konečně gólově prosadil, ale hned o tři minuty později po zmatku a nerozvážnosti ve vlastním vápně opět vrátil vedení Reds Firmino. Další změna skóre i přes slibnou šanci křídelníka Zahy už nepřišla.

V souboji mezi mistrovským Manchesterem City a Chelsea se jako první ujali vedení hráči Blues, když se prosadil N´Golo Kanté. Jenže ještě do poločasu se domácí na Etihad Stadium postarali o otočení vývoje duelu. Nejprve vyrovnanl De Bruyne, aby o pár minut později rozhodl o triumfu týmu kouče Pepa Guardioly Mahrez.

Sheffield remizoval s Manchesterem United vysoko 3:3. Jeden bod mu v poslední minutě zápasu vystřelil McBurnie

Premier League, 13. kolo:

West Ham - Tottenham 2:3 (73. Antonio, 90.+7 Ogbonna - 36. Son, 43. Lucas Moura, 49. Kane)
Arsenal - Southampton 2:2 (18. a 90+6. Lacazette - 8. Ings, 71. Ward-Prowse)
Bournemouth - Wolverhampton 1:2 (59. Cook - 21. Moutinho, 31. Jiménez)
Brighton - Leicester 0:2 (64. Pérez, 81. Maddison)
Crystal Palace - Liverpool 1:2 (82. Zaha - 49. Mané, 85. Firmino)
Everton - Norwich 0:2 (54. Cantwell, 90. Srbeny)
Watford - Burnley 0:3 (53. Wood, 82. Barnes z penalty, 87. Tarkowski)
Manchester City - Chelsea 2:1 (29. De Bruyne, 37. Mahrez - 21. Kanté)
Sheffield United - Manchester United 3:3 (19. Fleck, 52. Mousset, 90. McBurnie - 72. Williams, 77. Greenwood, 79. Rashford)