Barcelona otočila po sporném momentu zápas s posledním

Barcelona otočila utkání s posledním týmem tabulky a připsala si další tři cenné body do sbírky, když se ve druhém poločase prosadili Suárez s Vidalem. Naopak ztratilo Atlético Madrid, které na půdě Granady neudrřželo vedení a bralo bod za remízu 1:1.

Svěřenci trenéra Valverdeho se na venkovních hřištích v rámci této sezony převážně trápí, což se potvrdilo i proti Leganés. Tým, jenž obývá poslední příčku tabulky LaLigy, doposud vyhrál jen jedno utkání, proti Barceloně ovšem nepříjemně kousal a od 12. minuty zápasu dokonce vedl. Skupina hráčů okolo Messiho a Suáreze si obrat nechala až na druhou půli hry, kdy rozdílová branka padla po poněkud sporné situaci v 79. minutě.  Míč se totiž po rohovém kopu dostal k Vidalovi, který se z malého vápna nemýlil. Ještě předtím však nebylo patrné, zdali se balon k záložníkovi Katalánců dostal od Péreze, nebo Rakitiče, což by znamenalo ofsajd. Sudí po přezkoumání u videa nakonec vsadil na první možnost.

Atleti mohli v Granadě natáhnout sérii bez porážky, která před 13. kolem čítala devět zápasů. To se nakonec týmu kouče Diega Simeoneho podařilo, ale Germán Sánchez nakonec rozhodl o tom, že do Madridu poputuje pouze bod.

LaLiga, 13. kolo:

Leganés - Barcelona 1:2 (12. En Nesyri - 53. Suárez, 79. Vidal)
Betis Sevilla - Valencie 2:1 (37. Joaquín, 90.+4 Canales - 32. Gómez)
Granada - Atlético Madrid 1:1 (67. Sánchez - 60. Renan Lodi)
Real Madrid - San Sebastian 3:1 (37. Benzema, 47. Valverde, 74. Modrič - 2. Willian José)
Espanyol - Getafe 1:1 (45. Wu Lei - 3. Mata)
Osasuna - Bilbao 1:2 (76. Ávila - 21. Williams, 79. Kodro)
Eibar - Alavés 0:2 (85. Joselu, 90+1. Joselu)
Villarreal - Celta Vigo 1:3 (59. Chukwueze - 54. Sisto, 79. Aspas, 90+4. Aspas)