Messi mi řekl, ať držím hubu, stěžuje si trenér Brazílie

Ve stínu kvalifikace na mistrovství Evropy se hraje fotbal i mimo starý kontinent a Jižní Amerika, přestože se duel odehrál v Rijádu, viděla souboj dvou nejsilnějších a nejúspěšnějších týmů na kontinentu. Argentinci zdolali Brazílii 1:0, zápas ale doprovodila kontroverzní situace hvězdy Argentiny a kouče Brazílie.

V zápase byly k vidění dvě penalty během tří minut. Tu první neproměnil v 10. minutě brazilský útočník Gabriel Jesus, přesný nebyl ale ani Lionel Messi o tři minuty později. Ten ovšem svůj omyl ihned napravil a z dorážky poslal Argentinu do vedení. Další branka už nepadla a Argentinci tak jihoamerické Clasico ovládli nejtěsnějším možným rozdílem.

Tite si v prvním poločase stěžoval na rozhodčího. Myslel si, že měl ukázat Messimu žlutou kartu. Barcelonská superhvězda ovšem jeho slova slyšela. "Zařval na mě, ať držím hubu a já mu to hned oplatil. To je vše," vysvětlil trenér brazilské reprezentace kontroverzní situaci. "Nechci se k tomu víc vyjadřovat. Rozhodčí byl prostě slaboch, který se bál dát kartu Messimu," myslí si Tite.

Argentinci se tak Brazílii alespoň částečně pomstili za vyřazení z Copa America. Tu Titeho družina celou ovládla, v semifinále porazila právě Argentinu a právě po tomto utkání Messimu pukly nervy a stěžoval si, že je turnaj podplacený ve prospěch Brazílie. Za to dostal trest a nemohl tak nějakou dobu za národní tým nastupovat, ten ale již vypršel.