Chtěli bychom se v tabulce před zimní přestávkou posunout na třetí místo, hlásí sparťan Heča

Když Milan Heča přicházel do Sparty, mezi tři tyče se hned nedostal a kryl záda Florinu Nitovi, s tím, že starty sbíral jen okrajově v domácím poháru. Právě teď už však za letenskou jedničku považovat jde, od poloviny září si připsal osm ligových startů a dá se očekávat, že bude mezi třemi tyčemi slavného "S" také ve zbývajících čtyřech podzimních vystoupeních s Budějovicemi, Příbramí, Mladou Boleslaví a Baníkem Ostrava.

"Tím, že jsem tolik nechytal, jako předtím ve Slovácku, jsem se nijak nestresoval. Když přestoupíte do klubu, jako je Sparta, tak s tím musíte počítat. Už jsem cítil, že po tolika letech v Uherském Hradišti potřebuji změnu, zkusit něco nového, absolvovat jiné tréninky. Snažil jsem se maximálně pracovat a čekat na šanci, kdy se do branky dostanu. Kdybych si tím příliš lámal hlavu, spíš by mi to uškodilo," vyprávěl v interview pro magazín Gól osmadvacetiletý strážce svatyně, jenž v Generali aréně spolupracuje s také o deset let starším veteránem Davidem Bičíkem.

Jak se mu nyní líbí hra šest zápasů neporažené Sparty, které patří v tabulce průběžná pátá příčka? "Myslím si, že nás nejvíc sráží hra v obou šestnáctkách. Před naší brankou musíme balony z ní dostat co nejjednodušším způsobem, abychom se zformovali, před tou soupeřovou naopak musíme týmovým důrazem dotlačit míč do sítě, protože výstavní gól i taková šmudla mají stejnou cenu. Snažím se kluky z branky hecovat, křičím na ně, aby uklidnili hru, udrželi míč nahoře, zbytečně nespěchali s autem nebo rozehrávkou," pokračoval na stránkách gol.cz svěřenec kouče Václava Jílka.

Jak vidí zbytek podzimní části? "Do konce roku zbývají ještě čtyři ligová kola. Hrajeme doma s Českými Budějovicemi, potom cestujeme do Příbrami, pak přijede na Letnou Mladá Boleslav a končíme v Ostravě s Baníkem, což bude zřejmě nejtěžší zápas ze všech. Ale česká liga se v posledních letech ohromně vyrovnala, takže dřívější papírové prognózy o favoritech a outsiderech většinou už neplatí, bez zodpovědného týmového přístupu a výkonu neporazíte snad žádného soupeře. Jde hlavně o výsledky, které ale někdy klamou. Na podzim jsem si nejvíc zachytal v malém pražském derby doma s Bohemkou, které jsme nakonec vyhráli jednoznačně 4:0… Chtěli bychom se v tabulce před zimní přestávkou posunout na třetí místo a na jaře bude hlavním cílem uspět v MOL Cupu. Sparta už hrozně dlouho čeká na nějakou trofej, k tomu zbývají ještě tři kroky, ten první v březnovém čtvrtfinále doma proti Baníku," doplnil na stránkách Gólu bývalý brankář Slovácka, jenž se jednou bude chtít usadit na rodné Moravě a s manželkou si staví rodinný dům v Krumvíři, kde se přesně před dvaceti lety vydal na fotbalovou cestu.