Lišky mohou ukončit působení Emeryho, v neděli nás čeká utkání roku

Ve skvělé formě hrající Leicester v rámci 12. kola hostí Arsenal a při případné výhře může ukončit působení Unaie Emeryho na lavičce Gunners. Nejvíce nás ale bude zajímat nedělní šlágr mezi úřadujícím mistrem a současným lídrem.

Dvanácté kolo se předehrávalo již v pátek a první vítězství v sezóně oslavi Watford, jenž porazil trápící se Norwich. Domácí sice byli aktivnější, hosté jim ale dali lekci z produktivity. Už ve druhé minutě otevřel skóre Deulofeu a v úvodu druhé půle po jeho přihrávce rozvlnil síť i střídající Gray.

V sobotu budou v akci Chelsea i Tottenham. Blues změří síly s Crystal Palace, na Stamford Bridge bere domácí celek pouze tři body. Frank Lampard bude znovu spoléhat na Tammyho Abrahama a skvělou formu Christiana Pulišiče, to hosté se pokusí bodovat venku potřetí v řadě.

Hráči Tottenhamu se vzpamatovali z nepříjemného zážitku v utkání s Evertonem a v Lize mistrů i díky dvěma gólům Heung-Min Sona porazili Bělehrad. Bez branky překvapivě zůstal Harry Kane, jenž navíc poslední ligové utkání vynechal. O motivaci tak má proti Sheffieldu United postaráno.

Večer nás čeká jeden ze šlágrů kola. Trápící se Arsenal nezvítězil ani v Evropské lize a nyní zajíždí na King Power Stadium. Leicester je po těsné porážce od Reds ve vynikající formě. Bez potíží prošel pohárem a tři ligové zápasy zvládl s fantastickým skóre 14:1.

Jamie Vardy je nadále v úžasné fazóně a od svého působení v základní sestavě nastřílel Arsenalu v osmi zápasech osm gólů. Dodejme, že hned dvakrát přitom Lišky vyšly střelecky naprázdno.

Arsenal je po mnoha ztrátách až pátý s odstupem čtrnácti bodů. Pokud by tak dnes selhal, manažer Unai Emery by dost možná na lavičce Gunners skončil.