Liverpool ovládl ligový šlágr s Manchesterem City, radovali se i na Old Trafford

V předehrávce dvanáctého kola nejvyšší anglické soutěže se utkaly dva kluby z posledních příček tabulky, radovat se mohl však ten, který doposud ještě nevyhrál.
Další hrací den načalo utkání londýnských celků: Chelsea a Crystal palace. První jmenovaný si připsal 5 výhru v řadě.
Z Londýna ještě nekončíme, na svém novém stadionu přivítal Tottenham seveřany ze Sheffieldu.
V Leicesteru ve formě hrající "Lišky" hostily Arsenal. Svou formu potvrdily a Gunners přehráli 2:0

6. Vyhraný zápas v řadě a další čisté konto. Tým Brendana Rodgerse se zdá být k nezastavení. Tentokrát to odnesl Arsenal, který prohrál "jen" 2:0 a odjel do Londýna s prázdnou. Za domácí se trefil kanonýr Vardy a James Maddison.

Tottenham na své půdě přivítal Sheffield a diváci si mohli prohlédnout zápas ovlivněn zejména taktikou obou trenérů. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, z nichž každý z nich patřil jednomu celku. Zatímco v první půlce měl navrch hostující celek a domácí přestřílel, v té druhé převzali otěže domácí. Oba týmy si ve druhé půli připsali po gólu zásluhou Sona a Baldocka, což znamená, že zápas skončil smírně.

Hráči Chelsea jsou ve formě a potvrdili to i v 5. navazujícím kole PL, které ovládli. Díky gólům Abrahama a Pulišiče přemohly soka z Crystal Palace a posunuli se na 2. průběžné místo tabulky. Naopak svěřenci Roye Hodgsona prohráli třetí utkání po sobě stejným poměrem 0:2 a pomalu se propadají tabulkou.

Jak hráči Watfordu, tak i hráči Norwiche nezažívali v poslední době zrovna skvělé období. Jejich ambice týkající se boje o střed tabulky byly smeteny prakticky ihned v úvodu sezony a bída se jenom prohlubovala. Sršně navíc v žádném z předchozích případů nebrali nikdy plný počet bodů, což se změnilo až na půdě druhého odpadlíka. Ten měl herní převahu, od 65. minuty měl dokonce výhodu i jednoho muže v poli, ale přesto recept na obranu hostů najít nedokázal. Watford tak nakonec zvítězil 2:0.

Manchester United se na podzim trápí, ale v tomto ligovém kole se nakonec dočkal třech cenných bodů za domácí výhru s Brightonem. Jako první se střelecky prosadil Pereira. Jen o dvě minuty později si dal vlastní branku Propper. Po změně stran dokázal snížit Dunk, ale klid Rudým ďáblům vrátil jen o chvíli později Rashford. Wolverhampton doma uspěl s Aston Villou díky brankám Nevese a Raúla Jiméneze. Hosté v nastaveném čase snížili zásluhou Trézégueta.

Ostře sledovaný nedělní šlágr anglické Premier League dopadl lépe pro Liverpool, který doma na Anfield Road pokořil Manchester City a navýšil svůj náskok v čele už na osm bodů. Citizens se naopak další ztrátou propadli v tabulce až na čtvrté místo. Reds udeřili v prvním poločase zásluhou Fabinha a Salaha. Po změně stran zvýšil náskok Mané a odpovědět dokázal jednou trefou Silva. Na výsledku to už ale nic nezměnilo.

Premier League, 12. kolo:

Norwich - Watford 0:2 (3. Deulofeu, 52. Gray)
Chelsea - Crystal Palace 2:0 (52. Abraham, 79. Pulišič)
Tottenham - Sheffield 1:1 (58. Son - 78. Baldock)
Burnley - West Ham 3:0 (11. Barnes, 44. Wood, 54. Jimenez(vl.)
Newcastle - Bournemouth 2:1 (42. Yedlin, 52. Clark - 14. Wilson)
Southampton - Everton 1:2 (50. Ings - 4. Davies, 75. Richarlison)
Leicester - Arsenal 2:0 (65. Vardy, 75. Maddison)
Manchester United - Brighton 3:1 (17. Pereira, 19. Propper vl., 66. Rashford - 64. Dunk)
Wolverhampton - Aston Villa 2:1 (41. Neves, 85. Raúl Jiménez - 90.+2 Trezeguet)
Liverpool - Manchester City 3:1 (6. Fabinho, 13. Salah, 51. Mané - 78. B. Silva