Liverpool fantasticky otočil bitvu s nováčkem, tři body ubojovali i Citizens

11. kolo Premier League nemělo daleko k několika senzacím. Manchester United podlehl Bournemouthu, ani bod ale nemusel mít ani úřadující mistr a také současný lídr. Manchester City ale otočil domácí střetnutí se Southamptonem a Liverpool v závěru fantasticky udolal Aston Villu.

Manchester United na své poslední výkony nenavázal a v Bournemouthu padl. O osudu utkání rozhodl moment z poslední minuty první půle. Smith poslal centr na Kinga, ten nádherným způsobem přehrál obránce a následně poslal pumelici za De Geu. Nejblíže k vyrovnání měl střídající Greenwood, orazítkoval ale jen tyč.

Hned úvodní zápas 11. kola nám tak nabídl velké překvapení. Další se odehrálo na Emirates Stadium, Arsenal znovu nedokázal zvítězit a s Wolvesem uhrál jen remízu.

Přitom už po dvaceti minutách domácí vedli, po ose Chambers - Luiz - Lacazette se míče chopil Aubameyang a Patrício byl bez šance. Hosté nicméně byli aktivnější a domácí musel držet nad vodou skvělý Leno. V 76. minutě ale Moutinho poslal přes Ceballose centr na Jiméneze a ten hlavičkou srovnal na konečných 1:1.

Po konci v poháru zabrala Chelsea a poslední Watford dokázala porazit 1:2. Už po pěti minutách skóroval Abraham, jemuž míč parádní přihrávkou nachystal Jorginho.

Následně předvedl několik skvělých zákroků gólman Foster, dvakrát si na něj nepřišel Mount, krátce po přestávce ovšem Abraham poslal kolmici na Pulišiče a ten navázal za předchozí hattrick. Po faulu Jorginha snížil z penalty Deulofeu a v závěru se mohl stát hrdinou gólman Foster.

Ten si v sedmé minutě nastavení naběhl na dlouhý centr a hlavičkou míč trefil parádně. Kepa ale vytáhl ještě lepší zákrok a udržel tak všechny body pro Blues.

V boji o první pozici se nic nemění. Dlouhou dobu to ale vypadalo na to, že Liverpool i Manchester City prohrají. Tři body ale nakonec zůstávají u favoritů.

Southampton se poučil z pohárového neúspěchu a i když byl od první minuty pod obrovským tlakem, po první půli senzačně vedl. Postaral se o to Ward-Prowse, jenž ve třinácté minutě dorazil ránu Armstronga, kterou Ederson vyrazil pouze před sebe.

Manchester City si dlouho nemohl vypracovat větší příležitost. Až do 70. minuty tak vedli hosté, jenže poté Walker poslal míč na Agüera a ten tvrdou ranou z první srovnal. Poté zachyboval gólman McCarthy, favorit toho ještě nevyužil. Jenže následně podběhl McCarthy centr z levé strany a střílející Walker měl již jednoduchou práci. Úřadující mistr tak zápas otočil a na Etihad Stadium tentokrát body neztratil.

Před vzájemným duelem si šestibodový náskok udržel Liverpool. Ten měl ale ve Villa Parku ještě blíže k tomu, aby ztratil ne dva, ale rovnou všechny tři body.

Hosté začali lépe, Mané ale hlavičkoval vedle a stejně si vedl i střílející Salah. To na opačné straně rozehrál standardku McGinn a Trézéguet šokoval svěřence Jürgena Kloppa. Míč do branky následně dostal Firmino, rozhodčí ale po poradě s videem gól kvůli ofsajdu odvolal. Nutno dodat, že se jednalo o ofsajd téměř neexistující.

Ve druhé půli přišel drtivý tlak hostů. Mané hlavičkoval do Heatona, Lallana trestuhodně minul a lépe si nevedl ani Alexander-Arnold. Tři minuty před koncem základní hrací doby ale hosté vyrovnat dokázali. Na parádní centr Maného si naběhl Robertson a hlavičkou Heatona propálil.

Ve čtvrté minutě nastavení poté rohový kop rozehrál Alexander-Arnold a Sadio Mané chytrou hlavičkou ke vzdálenější tyči rozhodl o třech bodech pro lídra anglické soutěže. Liverpool znovu nepředvedl ideální výkon, tlakem se ale nakonec propracoval ke dvěma gólům a především také ke třem bodům.