Vindheim vystřelil Spartě výhru v Opavě, Budějovice přehrály Teplice

Úvod patnáctého kola nejvyšší české soutěže přinesl dvě remízy. Jak Bohemians, tak i Slovácko nedokázali najít recept ke gólu, hráči Olomouce s Boleslaví ho už našli, ale z plného zisku bodů se ani jeden tým neradoval. Budějovice si díky třem gólům v první polovině utkání zajistily 3 body v Teplicích. Jablonci v bojovném zápase vystřelil 3 body Martin Doležal a ukotvil tak své mužstvo na 3. místě. Liberec si doma poradil s Příbramí, když vyhrál 3:2 a posunul se na 8. místo v tabulce. 15. Kolo Fortuna:ligy uzavřel zápas Opavy se Spartou, tým z Letné dal gól hned na úvod a průběh zápasu už si pohlídal.

Klokani se doma mohou pochlubit precizní formou. Od začátku nového ročníku zde ještě neprohráli a totéž potvrdili i během páteční předehrávky se Slováckem. Hosté si během první půle hry ani jednou nevystřelili, což se snažili napravit až ve druhé části, kdy žádný z jejich čtyř pokusů úspěchem neskončil. Ani domácí však zvýšenou aktivitou nijak nehýřili, a tak střelecky velmi chudé utkání skončilo bezgólovou remízou.

Počet remíz na kontě Olomouce se stále zvedá a nic se na tom nezměnilo ani v dobře rozehraném duelu s Mladou Boleslaví. Hanáci si v průběhu hodiny hry získali dvougólové vedení, ale to během mrknutí oka smazali Fulnek s Budínským, jejichž trefy přišly v 64. a 65. minutě. Po zbytek zápasu už změna skóre nepřišla, a tak se obě mužstva rozešla smírně 2:2.

Slavia se podruhé během krátkého časového úseku utkala s Baníkem Ostrava a zatímco v rámci MOL Cupu mu podlehla poměrem 0:2, v sobotu v podvečer už slavila vysokou výhru. Ve 43. minutě skóroval Souček, který přidal v 52. minutě i druhý gól zápasu. Vysoký středopolač mohl zkompletovat hattrick, ale v 61. minutě nedokázal proměnit pokutový kop. Ve stejné minutě byl vyloučen hostující Jirásek. Do konce zápasu přidala Slavia ještě další dva góly, a sice v 68. minutě se prosadil Tecl a v 77. minutě Ševčík.

Smršť 3 gólů během 16 minut stála Teplice body, když se v 11.minutě trefil Brandner ve,21. Javorek a ve 27. Havel. O zkorigování skóre se postaral až v 85. minutě Mareš. Budějovice se tak posunuly na 9. místo, zatímco Teplice se propadly na 11.

Na daleký výjezd se vydalo družstvo Petra Rady, když jeli poměřit síly s týmem Karviné. Bojovné utkání plné soubojů nakonec rozhodla jediná trefa Martina Doležala ze 77. minuty.

Liberec doma přivítal Příbram a vše nasvědčovalo tomu,že budou gólové hody. V první půli otevřel skóre Musa, na jehož treful navázal Malinský. Ještě do změny stran hosté dokázaly srovnat zásluhou Kodra. Liberec vletěl do druhé půle a jak slíbil, tak učinil. Držel balon vytvářel si šance které přetavil ve vlastní gól Kodra v 66. minutě. Drame už jen kosmeticky upravil výsledek na 3:2 v 90. minutě.

Na závěr 15. Kola se proti sobě postavili celky Opavy a Sparty, Sparta se hned na úvod dostala do vedení díky Vindheimovi, v dalším průběhu zápasu se již nic nestalo a tak si veze všechny 3 body do Prahy. Dostává se na 6. místo před ostravský baník. Naopak slezská Opava je na samém dni tabulky a v dalším kole zajíždí na hřiště příbrami.

FORTUNA:LIGA, 15. kolo:

Bohemians Praha 1905 – 1.FC Slovácko 0:0 (0:0)
Karty:   30. Jindřišek (BOH), 61. Bartek (BOH) – 76. S. Hofmann (SLO), 90+1. Trmal (SLO)
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vitner (Julínek)
Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Bartek, Hůlka, Pokorný, Podaný – M. Havel, Jindřišek (C), J. Rada, Vodháněl (77. Vaníček) – Nečas (78. Ugwu), Keita (90+3. Köstl)
1.FC Slovácko: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek – Havlík, V. Daníček (C) – Kalabiška (72. Juroška), O. Šašinka, Navrátil – Zajíc (86. Sadílek)

SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:0)
Branky: 14. Plšek (Hála), 62. Beneš (P. González) – 64. Fulnek, 65. Budínský
Karty:   73. Beneš (OLO) – 12. Hubínek (MBL), 33. Hašek (MBL)
Rozhodčí: Ginzel – Vitner, Vaňkát
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Hála (80. Sladký), Beneš (C), Jemelka, Kerbr – Pilař (67. Texl) – Houska, Greššák, P. González (65. Falta), Plšek – Yunis
FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Fulnek – Budínský, Hašek (36. Mešanović), Hubínek (C), Bucha (75. Jiří Klíma) – Komličenko, Ladra (90+3. Auer)

SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava 4:0 (1:0)
Branky: 43. Souček, 52. Souček, 68. Tecl, 77. Ševčík
Žluté karty: 36. Bořil, 57. Coufal, 57. Stanciu, 90+1. Takács - 11. Jirásek, 26. Fillo, 46. Diop, 57. Fleišman