První poločas? To bychom sestoupili, kritizoval Guardiola

Manchester City nakonec vcelku bez problémů porazil Aston Villu 3:0 a vrátil se zpět na druhou pozici. Manažer Pep Guardiola přesto spokojený nebyl.

Manchester City měl v domácím střetnutí obrovskou převahu od první minuty. V úvodní půli vyslal jedenáct střeleckých pokusů, pouze dva ale mířily na branku.

Po první půli tak nováček držel své šance na bodový zisk. Dvacet vteřin po startu druhého poločasu se ale prosadil Raheem Sterling a rozpohyboval i své spoluhráče. S výkonem svých svěřenců ve druhé pětačtyřicetiminutovce byl manažer Pep Guardiola spokojen, první půle jej ale rozhodně nepotěšila.

"Pokud budeme hrát stejně jako v druhém poločasu, budeme tam na konci sezóny. Tím jsem si jistý. Pokud budeme hrát, jak jsme hráli v první polovině, sestoupíme a na top pozice ztratíme spoustu bodů," uvedl Guardiola.

Ten zároveň ocenil přínos Raheema Sterlinga, jenž se momentálně může nazývat klíčovým hráčem Citizens. "Jediný, kdo byl v první půli agresivní, když jsme měli míč, byl Raheem. Ve druhé polovině ho napodobili další," pochválil autora úvodního gólu manažer úřadujících mistrů.