Slavia statečně vzdorovala Barceloně, Dortmund nestačil venku na Inter

Pražská Slavia se představila ve třetím utkání skupinové fáze Ligy mistrů před domácím publikem proti slavné Barceloně. Skóre otevřel již v šesté minutě utkání argentinský kanonýr Lionel Messi. Po změně stran dokázal srovnat stav Bořil, ale jen o chvíli později si dal vlastní branku Olayinka, který nakonec rozhodl o konečné podobě výsledku.

Chelsea se trápila na půdě Ajaxu a pevnou defenzivní řadu nizozemského klubu dokázal překonat až čtyři minuty před koncem Batshuayi. Lipsko doma uspělo se Zenitem Petrohrad, když ve druhém poločase otočilo zásluhou Laimera a Sabitzera.

Befica se dostala v duelu s Lionem rychle do vedení díky přesnému zásahu Silvy. Po změně stran dokázal stav srovnat Depay, ale Pizii vrátil vedení portugalskému klubu. Liverpool hladce uspěl na půdě Genku, přestože definitivně rozhodl o své nadvládě až během druhého poločasu. Dvě trefy si připsal Oxlade-Chamberlain, po jedné pak Mané a Salah.

Inter Milán doma nepustil Dortmund ke slovu. V prvním poločase otevřel skóre Martínez a v samotném závěru utkání pojistil náskok Candreva. Lille si rozdělilo body s Valencií za remízu 1:1. Neapol nakonec uspěla na hřišti Salzburgu, když rozhodující trefu zaznamenal Insigne.

Slavia - Barcelona 1:2 (50. Bořil - 6. Messi, 57. vlastní Olayinka)
Ajax - Chelsea 0:1 (86. Batshuayi)
RB Lipsko - Zenit Petrohrad 2:1 (49. Laimer, 59. Sabitzer - 25. Rakickij)
Benfica - Lyon 2:1 (4. R. Silva, 86. Pizzi - 70. Depay)
Genk - Liverpool 1:4 (88. Odey - 2. a 57. Oxlade-Chamberlain, 77. Mané, 87. Salah)
Inter - Dortmund 2:0 (22. Martínez, 89. Candreva)
Lille - Valencia 1:1 (90+5. Ikoné - 63. Čeryšev)
Salzburg - Neapol 2:3 (40. z penalty a 72. Håland - 17. a 64. Mertens, 73. Insigne