Manchester City nedal Orlům šanci, Tottenham znovu zvítězit nedokázal

Manchester City zareagoval na porážku s Wolvesem a Orlům nedal příležitost. Vítězství slaví i Leicester či Chelsea, to Tottenham před domácím publikem znovu body ztratil. Naopak Marco Silva se může radovat, jeho Everton v existenčním utkání porazil Kladiváře.

Everton v úvodním utkání 9. kola zabral a doma si poradil s West Hamem. Svěřenci manažera Marca Silvy hráli dnes jako vyměnění. Skóre po skvostné individuální akci otevřel Bernard. Další příležitosti měli Richarlison nebo Walcott, obě rány skončily na brankové konstrukci.

Zahrozili i hosté, střídající Jarmolenko ovšem minul. Richarlison už míč do branky dostal, pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Everton měl neuvěřitelnou převahu a v závěru se dočkal druhé branky.

Richarlison přiťukl střídajícímu Sigurdssonovi a ten po další parádní individuální akci zvýšil na konečných 2:0. Stejným výsledkem uspěl Manchester City na půdě Crystal Palace a udržel tak druhou pozici.

Hosté měli od prvních minut obrovskou převahu a během dvou minut v závěru první půle rozhodli o své výhře. Ve 39. minutě poslal do pokutového území centr Bernardo Silva a Gabriel Jesus svou gólovou hlavičku ještě otřel o pravou tyč.

O dvě minuty poté Sterling nádherným dloubáčkem vysunul Davida Silvu a bylo rozhodnuto. Manchester City i bez Sergia Agüera předvedl dominantní výkon a ačkoliv ve druhé půli neskóroval, pro tři body si pohodlně došel.

Slavit může i Leicester, i když se doma na výhru proti Burnley pořádně nadřel. Ve 26. minutě šli do vedení hosté, po centru McNeilla se hlavou prosadil Wood. Srovnání ovšem přišlo ještě před pauzou, centr Barnese nekompromisně uklidil hlavou do hostující sítě Jamie Vardy.

Rozhodující moment poté přišel v 74. minutě, po další přihrávce Barnese dostal míč parádní pumelicí Tielemans. Hostům se podařilo srovnat, ve spolupráci s chybujícím Evansem se o to postaral Wood. Po domluvě s videem ale rozhodčí kvůli faulu hostujícího útočníka gól odvolal. Leicester tak udržel vítězství a dočasně slaví posun na třetí místo.

Čtvrtá je poté Chelsea, která se na výhru proti Newcastlu taktéž pořádně nadřela. Famózní výkon předvedl v brance hostí Martin Dúbravka, čisté konto ovšem nakonec neudržel.

Vlasy si musel trhat především útočník Tammy Abraham. Ten ve třech vyložených šancích uspět nedokázal. Poprvé jej zastavilo břevno, následně zasáhl Dúbravka a potřetí jeho pokus srazil mimo nebezpečí obránce Yedlin.

V té chvíli už ale domácí vedli. V 73. minutě Hudson-Odoi našel Marcose Alonsa a ten tvrdou ranou Dúbravku přeci jen prostřelil. Své si odvedl i střídající Pulišič, kterého ale Dúbravka v jasné příležitosti vychytal a v té druhé americký ofenzivní záložník zbytečně přihrával. I tak ale Frank Lampard může znovu slavit.