Hradec urval tři body ve Vlašimi, Pardubice po výhře nad Třincem dále vládnou FNL

Pardubice i Dukla shodně dvanáctým kolem druhé nejvyšší soutěže potvrdily roli favorita a udržely tak své vedoucí postavení v tabulce. Po výhře 4:1 se postupovým příčkám přibližuje i Brno, jež zdolalo Žižkov, zato Jihlava pouze remizovala.

Ústí nad Labem doma dokázalo udržet východočeskou Chrudim na uzdě. Po bezbrankové první půli se střelecky prosadili Bassey s Matějkou, kteří rozhodli o konečném výsledku 2:0 pro domácí tým.

Brno přivítalo na své půdě Varnsdorf a po úvodním poločasu se dostalo do komfortního tříbrankového náskoku. Jako první se trefil Přichystal, kterého následovali Růsek a Vaněk z panalty. Po změně stran domácí snížili zásluhou Bredy, ale šest minut před koncem základní hrací doby autor první trefy upravil na 4:1.

Návrat na úspěšnou vítěznou cestu slaví po vůbec první ztrátě také Pardubice, které naposledy podlehly 0:1 Hradci Králové. Nyní stejným poměrem vyzrály na Třinec, díky čemuž potvrdily svou pozici coby jako lídra tabulky.

Mírné zpomalení při boji o čelo tabulky zaznamenala Jihlava, která i kvůli červené kartě pouze remizovala 1:1 ve Vyšehradu. V dalším kole ji čeká domácí šlágr právě s Pardubicemi.

Hradec Králové v neděli dokázal získat další tři body a v tabulce se posunout na třetí místo. Na půdě Vlašimi během první půle branka nepadla, ale po změně stran se střelecky prosadili Čech a Firbacher.