Máme v týmu holky, které chodí do práce a do školy, omlouval pětigólový příděl od Arsenalu Kolomazník

První měření sil mezi ženskými týmy Slavie a Arsenalu vyšlo lépe hostujícím hráčkám, které si výhrou 5:2 vytvořily dobrou pozici před domácí odvetou, jež se odehraje 31.října od 19:30 v borehamwoodském Meadow Parku.

Aktuální lídr a suverén 1. ligy žen, který nasázel za sedm duelů neuvěřitelných 55 branek, tak s největší pravděpodobností skončí v osmifinále Ligy mistrů a čtvrtfinále se mu uzavře.

"Chtěli jsme do zápasu vstoupit trochu jinak, ale byl na nás vidět obrovský respekt. Dva góly jsme jim nabídli, poločas byl 0:3," kričl rameny sešívaný trenér Michal Kolomazník.

"Za stavu 0:5 to z nás spadlo a hráli jsme to, co jsme chtěli hrát od první minuty. Co nejvíc jim to znepříjemňovat, dostupovat je a bylo vidět, že i takový tým s tím měl problémy," všiml si třiačtyřicetiletý rodák z Brna, jenž jako ligový hráč prošel Brnem, Teplicemi i Duklou.

Z domácí prohry o tři branky však nebude dělat vědu. Londýnský klub podle něj pracuje ve zcela jiných podmínkách než jeho svěřenkyně. "Jejich podmínky se nedají srovnávat s našimi. Jsou to všechno profesionálky, my máme v týmu holky, které chodí do práce a do školy. Nebudeme si nic nalhávat, postup je asi pryč. Chceme se v odvetě prezentovat lepším způsobem od první minuty, hrát to, co jsme hráli posledních 30 minut," uzavřel Kolomazník, jehož soubor přišel do kabiny po závěrečném hvizdu povzbudit i předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Již v sobotu 19. října se slávistky představí na půdě FC Viktorie Plzeň a zřejmě se vrátí na vítěznou vlnu.

Úvodní utkání osmifinále Ligy mistryň:

Slavia Praha - Arsenal 2:5 (0:3)
Branky: 70. Svitková, 88. Perssonová - 24., 26., 39. a 52. Miedemaová, 58. Littleová z pen.

Sestava Slavie: Lukášová - Jarchovská, Necidová, Pincová, Blackwoodová - Bartovičová - Svitková, Perssonová - Divišová, Černá (77. Veselá), Szewieczková (60. Khýrová). Trenér: Kolomazník.

Sestava Arsenalu: Peyraud-Magnin - Evans, Williamson (67. Quinn), Beattie, McCabe (67. Mitchell) - Nobbs, Wälti, Little - van de Donk, Miedema (76. Roord), Mead.