Wolves senzačně udolal mistra, Rudí ďáblové jsou dva body od sestupových vod

Londýnské celky stoprocentní, kluby z Manchesteru bez jediné bodu. Zatímco Arsenal zvítězil stejně jako Chelsea, Manchester City senzačně doma nestačil na Wolves a Newcastle na svém hřišti udolal Rudé ďábly.

Arsenal po remíze na Old Trafford porazil doma Bournemouth. Jediný gól vstřelil už v osmé minutě David Luiz, jenž hlavou využil skvělého centr Pépého od rohového praporku.

Jeden gól rozhodl i v utkání v Newcastlu. Hrdinou domácích se stal Matthew Longstaff, bratr Seana Longstaffa, o kterého se tolik zajímá právě Manchester United. Matthew v první půli po nádherné ráně orazítkoval břevno, ve druhé půli už byl ale úspěšný.

Po vynikající práci Willemse se Matthew Longstaff dostal k míči a přízemní ranou překonal De Geu. Největší šanci hostů měl Harry Maguire, po rohovém kopu zamířil hlavou těsně vedle. Rudí ďáblové tak venku znovu nevyhráli a v současné chvíli mají jen dvoubodový náskok na sestupové příčky.

Na páté místo ligové tabulky se posunula Chelsea, která rozstřílela Southampton na jeho hřišti 1:4. Skóre nádherným obloučkem otevřel Tammy Abraham. Na gól Mounta následně zareagoval Ings, ještě do první půle ale hosté udeřili potřetí. Kantého ránu srazil jeden z obránců mimo dosah gólmana Gunna.

Závěrečné slovo si poté vzali střídající hráči Blues. Pulišič vysunul Batshuayie a ten uzavřel účet utkání na konečných 1:4.

V posledním utkání poté senzačně padl mistr. Manchester City doma nepředvedl proti Wolvesu ideální výkon a po prohře 0:2 ztrácí na vedoucí Liverpool už osm bodů.

V první půli měl největší možnost Sterling, výborný zákrok předvedl Patrício. Aktivnější ale byli hosté, především útok ve složení Cutrone - Jiménez. Prvně jmenovaný ale hned v úvodu netrefil bránu, Jiméneze vychytal Ederson.

Poločas druhý nabídl velkou příležitost domácích v podobě přímého kopu střídajícího Davida Silvy. Míč ale orazítkoval pouze břevno. A tak rozhodli hosté. V 80. minutě Jiménez v rychlém protiútoku nabídl míč Traorému a ten nezaváhal. V nastavení poté Jiménez vysunul Traorého opět a hostující záložník poslal míč přesně k levé tyči. Wolves tak šokoval úřadujícího mistra a zcela jistě potěšil všechny fanoušky Liverpoolu.

Výsledky nedělních zápasů 8. kola Premier League:

Arsenal - Bournemouth 1:0 (1:0)
Branka: 8. Luiz (Pépé)

Arsenal FC: Leno – Chambers, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac – D. Ceballos (74. Willock), Xhaka (C), Guendouzi – Pépé (62. Martinelli), Aubameyang, Saka (82. Torreira).

AFC Bournemouth: Ramsdale – Stacey (78. Francis), S. Cook (C), Aké, Rico – H. Wilson (78. Groeneveld), Lerma, Billing, J. King – C. Wilson, Solanke (62. Fraser).

Manchester City - Wolves 0:2 (0:0)|
Branky: 80. Traoré (Jiménez), 90+4. Traoré (Jiménez)

Manchester City: Ederson – Walker (46. Zinčenko), Otamendi, Fernandinho, Cancelo – Gündoğan, Rodri, D. Silva (75. Jesus) – Sterling, Agüero, Mahríz (60. B. Silva).

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady, Saïss (13. R. Bennett) – Traoré, Dendoncker, Neves, Moutinho, Vinagre (74. J. Castro) – Jiménez, Cutrone (68. Doherty).

Southampton - Chelsea 1:4 (1:3)
Branky: 30. Ings – 17. T. Abraham (Hudson-Odoi), 24. Mount (Willian), 40. Kanté (M. Alonso), 89. Batshuayi (Pulisic)

Southampton FC: Gunn – Valery, Bednarek, Jošida, Bertrand – Romeu, P.-E. Höjbjerg (C) – Ward-Prowse, Redmond (81. Boufal) – Ings (81. Adams), S. Long (73. Obafemi).

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori, M. Alonso – Kanté, Jorginho – Willian, Mount (80. Kovačić), Hudson-Odoi (80. Pulisic) – T. Abraham (84. Batshuayi).

Newcastle - Manchester United 1:0 (0:0)
Branka: 72. M. Longstaff (Willems)

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Schär, Lascelles (C), Clark, Willems – Almirón (90. Krafth), S. Longstaff, M. Longstaff, Saint-Maximin (82. Atsu) – Joelinton (56. Carroll).

Manchester United: de Gea – Dalot (60. Rojo), Tuanzebe, Maguire, Young (C) (86. Chong) – Fred, McTominay – Pereira, Mata (66. Greenwood), James – Rashford.