Darida zářil, Bayern prohrál, ale body ztratil i Dortmund

Hertha díky skvělému výkonu Vladimíra Daridy porazila Düsseldorf 3:1 a posunula se na desáté místo tabulky. Překvapivě selhal Bayern, naplno ale neuspělo ani Lipsko či Borussia Dortmund.

Vladimír Darida si v utkání proti Düsseldorfu připsal gól a asistenci a především díky jeho výkonu vyhrál domácí tým 3:1. Sobotní program nabídl úspěchy především hostujících celků.

Mohuč uspěla v Paderbornu a výsledkem 1:2 šokoval Hoffenheim mistrovský Bayern. Na gól Adamyana sice odpověděl Lewandowski, šestadvacetiletý útočník se ale trefil ještě jednou a prožil svůj nejlepší večer v kariéře. V nejvyšší německé soutěži si totiž připsal své první branky.

Bayern přesto nadále vede Bundesligu. Na čtrnáct bodů se dnes dostalo Lipsko a také Leverkusen. Vzájemný duel nabídl remízu 1:1. Bod získal i Freiburg v domácím utkání proti Borussii Dortmund. Hosté sice měli nadosah vítězství, v poslední minutě si ale Akanji srazil míč do vlastní sítě.

Kromě Bayernu, Freiburgu, Lipska a Leverkusenu má 14 bodů i Schalke. To se mohlo po utkání s Kolínem posunout do čela, v první nastavené minutě ale na konečných 1:1 srovnal obránce Hector.

Debakl Augsburgu nadělila Borussia Mönchengladbach, tu k vítězství 5:1 dotáhl mimo dvěma góly Patrick Herrmann. Ligový nováček Union Berlín prohrál na hřišti Wolfsburgu a Jiří Pavlenka a Theodore Gebre Selassie s Werderem Brémy remizovali na hřišti Frankfurtu 2:2.