Slávisté nebyli v Miláně daleko od senzace

Několik minut dělilo Slavii od senzačního triumfu na půdě Interu Milán. Sešívaní od 63. minuty vedli 1:0, ale v nastaveném čase se podařilo vyrovnat Barellovi. Přesto mohou být sešívaní se vstupem do základní skupiny Ligy mistrů spokojeni.

Po bezbrankvé první půli se jako první dočkali gólu sešívaní. Střelu Zeleného z hranice vápna gólman ještě vyrazil, ale pouze k Olayinkovi, jenž se z velkého úhlu střelou do horní části branky dokázal prosadit. Sešívaní nezalezli a nehájili vedení, ale nadále hráli aktivně a snažili se skórovat. To se jim už ale nepodařilo a v nastaveném čase naopak inkasovali.

V nastaveném čase si míč po faulu Součka postavil Martínez, jeho ránu zastavila branková konstrukce, ale míč se odrazil až k Barellovi, jenž i díky teči bránících slávistů dopravil míč mezi tři tyče.

I tak musí být Slavia s bodem spokojená a s prémií 23 milionů korun jistě také, byť mohlo být ještě veseleji.

"Po tom průběhu a výsledku jsme zklamaní, protože vyhrát venku v Lize mistrů na půdě takového soupeře se nestává každý den," smutnil po utkání trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Utkání 1. kola základní skupinyLigy mistrů:

Skupina E:

SSC Neapol - Liverpool FC 2:0 (0:0)

Branky: 82. Mertens z pen., 90.+2 Llorente. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dankert (video, všichni Něm.).

Red Bull Salcburk - KRC Genk 6:2 (5:1)

Branky: 2., 34. a 45. Haaland, 36. Hwang Hi-čchan, 45.+2 Szoboszlai, 66. Ulmer - 40. Lucimi, 52. Samatta. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller - Stegemann (video, všichni Něm.).

Skupina F:

Borussia Dortmund - FC Barcelona 0:0

Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.) - Marciniak (video, Pol.).

Dortmund: Bürki - Hakimí, Akanji, Hummels, Guerreiro - Witsel, Delaney - Sancho, Reus, Hazard (73. Brandt) - Alcácer (87. Bruun Larsen). Trenér: Favre.

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba (40. Roberto) - De Jong, Busquets (60. Rakitič), Arthur - Fati (59. Messi), Suárez, Griezmann. Trenér: Valverde.

Inter Milán - Slavia Praha 1:1 (0:0)

Branky: 90.+2 - Barella - 63. Olayinka. Rozhodčí: Buquet - Debart, Pacelli - Letexier (video, všichni Fr.). ŽK: Asamoah, Martínez, Politano - Hovorka, Souček.

Inter: Handanovič - D'Ambrosio, De Vrij, Škriniar - Candreva (49. Lazaro), Sensi, Brozovič (71. Barella), Gagliardini, Asamoah - Martínez (71. Politano), Lukaku. Trenér: Conte.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček, Hušbauer - Masopust (79. Hilál), Traoré (60. Zelený), Stanciu - Olayinka. Trenér: Trpišovský.

Skupina G:

Olympique Lyon - Zenit Petrohrad 1:1 (0:1)

Branky: 50. Depay z pen. - 41. Azmún. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett - Pawson (video, všichni Angl.).

Benfica Lisabon - RB Lipsko 1:2 (0:0)

Branky: 82. Seferovic - 69. a 78. Werner. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.) - Irrati (video, It.).

Skupina H:

Chelsea FC - Valencia CF 0:1 (0:0)

Branka: 74. Rodrigo. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Kalkavan (video, všichni Tur.).

Ajax Amsterodam - Lille OSC 3:0 (1:0)

Branky: 18. Promes, 50. Alvarez, 62. Tagliafico. Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič (všichni Srb.) - Dingert (video, Něm.)