Sevilla i nadále vládne španělské LaLize, Barcelona roznesla pěti brankami Valencii

Páteční předehrávka branku nenabídla a Mallorca tak s Bilbaem remizovala 0:0. V sobotu se už ale v La Lize střílelo ostrými. Jako první se představil Real Madrid, který nakonec doma uhájil tři body. Všechny tři trefy zaznamenal Bílý balet během prvního poločasu, kdy se trefili Benzema a Casemiro. Po změně stran ale hosté giganta potrápili, když skórovali Mayoral a Melero.

Leganés odevzdalo body Villarrealu, který na její půdě zvítězil hladce 3:0. Dvě trefy si připsal Moreno, vlastní branku pak obstaral Silva. Atlétiko ve čtvrtém kole okusilo hořkost porážky, když nestačilo na Real Sociedad. Domácí zvítězili 2:0 zásluhou Odegaarda a Monreala.

Barcelona vzala nezdary před reprezentační přestávkou vážně a Valencii tlačila na Camp Nou již od úvodních minut. Již ve třetí minutě se prosadil mladík Fati, kterého o čtyři minuty později následoval De Jong. Gameiro dokázal ještě v první půli snížit, ale po změně stran pálili Piqué a dvakrát Suárez. V nastaveném čase snížil na konečných 5:2 Gómez.

Tabulce španělské nejvyšší soutěže vládne i nadále Sevilla, která dokázala urvat body na půdě Alavése. Jedinou trefou utkání se o to postaral v prvním poločase Jordán.

La Liga - 4. kolo:
Mallorca - Athletic 0:0
Real Madrid - Levante 3:2 (25. a 31. Benzema, 40. Casemiro - 49. Mayoral, 75. Melero)
Leganés - Villarreal 0:3 (26. a 90. Moreno, 39. vlastní Silva)
Real Sociedad - Atlético Madrid 2:0 (58. Ødegaard, 61. Monreal)
Barcelona - Valencia 5:1 (3. Fati, 7. De Jong, 52. Piqué, 61. a 82. Suárez - 29. Gameiro, 90+2. Gómez)
Eibar - Espanyol 1:2 (58. Ramis - 76. Ferreyra, 78. Granero)
Alavés - Sevilla 0:1 (37. Jordán)
Celta Vigo - Granada 0:2 (45.+6 Sánchez, 54. Herrera)
Valladolid - Osasuna 1:1 (65. Hervías - 81. Ibáñez)
Betis - Getafe 1:1 (73. z penalty Joaquín - 15. z penalty Mata)