Dortmund bez rozpaků přejel Leverkusen, Lipsko si dělilo body s Bayernem

Čtvrté kolo německé nejvyšší soutěže nabídlo podstatnou část svých zápasů během sobotního dne. Již během páteční předehrávky si body rozdělily po remíze 1:1 Düsseldorf s Wolfsburgem. O den později si zastřílel především Dortmund, který na své půdě neměl s Leverkusenem slitování a přejel jej 4:0. Úvodní trefu zaznamenal Alcácer, ale přesně poté mířili i Reus a Guerreiro.

Frankfurt nakonec odjížděl s prázdnou z Augsburgu, neboť na branky Richtera a Niederlechnera dokázal po změně stran reagovat pouze Paciencia. Mönchengladbach naopak dokázal vyloupit domácí baštu Kolína nad Rýnem jedinou trefou, kterou obstaral v první půli Plea.

Hertha Berlín prohrávala na půdě Mohuče od čtyřicáté minuty vinou Quaison, a přestože po změně stran Grujic srovnal, na zisk bodů to nakonec nestačilo. Dvě minuty před koncem vrátil totiž vedení domácím St. Juste Jeremiah Israël. Poměrně divoký start zápasu se odehrál na hřišti Unionu Berlín. Hosty poslal do vedení Klaassen již v páté minutě z penalty, ale také na druhé straně se kopalo z puntíku a Andersson se nemýlil. Brémy nakonec rozhodly o své výhře po změně stran zásluhou Füllkruga.

Lipsko potvrdilo v této sezóně formu i doma s Bayernem. Úvodní branku dal polský kanonýr Robert Lewandowski již ve třetí minutě, ale v nastavení prvního poločasu rozhodl o dělbě bodů Forsberg z penalty.

Bundesliga - 4. kolo:
Düsseldorf - Wolfsburg 1:1 (16. Giesselmann - 29. Weghorst)
Augsburg - Frankfurt 2:1 (35. Richter, 43. Niederlechner - 73. Paciencia)
Dortmund - Leverkusen 4:0 (28. Alcácer, 51. a 90. Reus, 83. Guerreiro)
1. FC Köln - Gladbach 0:1 (14. Plea)
Mainz - Hertha 2:1 (40. Quaison, 88. St. Juste - 83. Grujić)
Union Berlín - Werder 1:2 (14. Andersson z penalty - 5. Klaassen z penalty, 55. Füllkrug)
RB Lipsko - Bayern 1:1 (45+3. z penalty Forsberg - 3. Lewandowski)
Hoffenheim - Freiburg 0:3 (11. Günter, 38. Haberer, 59. Petersen)
Paderborn - Schalke 1:5 (8. Souza - 33. Sané, 49. Serdar, 71. a 85. Harit, 83. Kutucu)