Pardubice uhájily prvenství v duelu s Duklou, Hradec se posunul na třetí místo

Ústí nad Labem si chtělo udržet také v osmém kole druhé nejvyšší české soutěže kontakt s vrchním patrem tabulky. Nakonec však v utkání se Sokolovem bralo jen bod, přestože dvě trefy v utkání zaznamenal Matějka. Na tu první reagoval v první půli Štípek, na tu druhou pak v nastaveném čase Hošek.

Jihlava potvrdila ambice vrátit se mezi elitu v pátečním duelu s Chrudimí. Ježci nakonec východočeského soupeře udolali 4:2. Nerozhodný stav po prvním poločase 2:2 nevydržel dlouze, neboť v 74. minutě vrátil vedení klubu z Vysočiny Mikuš a chvilku před závěrečným hvizdem výsledek pojistil Klobása.

Východočeské Pardubice i nadále vládnout tabulce, když si doma vyšláply na pražskou Duklu. Skóre otevřel ve dvacáté minutě Kohút, který o pár minut později náskok navýšil. V závěru prvního poločasu snížil Tetour z penalty, ale po změně stran upravil Pfeifer na konečných 3:1. Pardubice tak mají v tabulce náskok čtyř bodů na Jihlavu a pěti právě na hráče z Julisky.

Třinec dokázal vyloupit půdu Vyšehradu obratem v samotném závěru. Domácí se dostali v prvním poločase do vedení zásluhou Nitrianského, ale v 81. minutě srovnal Kubala a v nastaveném čase rozhodl o výhře hostů Samiec.

Brno má taktéž ambice prokousat se do české nejvyšší soutěže, ale v úvodních kolech této soutěže se trápilo. Také proti Líšeň Zbrojovku na její půdě trápila, ale nakonec odjížděla domů s prázdnou. Skore otevřel ve 23. minutě Pázler, kterého po změně stran napodobil Magera.

Hradec Králové v neděli uspěl na půdě pražské Viktorie Žižkov. Rozhodli o tom dvěma brankami v prvním poločase Jukl a Soukeník. „Votroci“ sice neudrželi čisté konto, neboť po změně stran Čapek upravil na 1:2, ale i tak se posunuli na třetí místo v tabulce.

Ústí nad Labem - Sokolov 2:2 (1:1)
Branky: 8. a 81. Matějka - 31. Štípek, 93. Hošek

Jihlava - Chrudim 4:2 (2:2)
Branky: 9. Jawo, 31. Vaculík, 74. Mikuš, 94. Klobása - 21. Dostálek, 45. Krčál

Pardubice - Dukla Praha 3:1 (2:1)
Branky: 20. a 28. Kohút, 48. Pfeifer - 45.+1 Tetour z pen.

Vyšehrad - Třinec 1:2 (1:0)
Branky: 27. Nitrianský - 81. Kubala, 90.+2 Samiec