Problém pro Anglii? Finále Ligy mistrů může ohrozit boj o EURO

Finále Ligy mistrů 1. června, semifinále Ligy národů o pět dní později. Kouč anglické reprezentace Gareth Southgate z této situace příliš nadšen není.

Problém pro Anglii? Finále Ligy mistrů může ohrozit boj o EURO
Liverpool předvedl neuvěřitelný obrat v úterý, o den později jej následoval i Tottenham. Finále Ligy mistrů bude čistě anglické, což je pro tuto zemi skvělá zpráva.

Ne tak ovšem pro reprezentačního kouče Garetha Southgatea, který musí připravit svůj celek na semifinále Ligy národů proti Nizozemsku. Zápas se uskuteční již 6. června a vítěz půjde do finále, kde se bude hrát o přímou účast na mistrovství Evropy 2020.

"Budeme se muset připravit na nějakém kempu a může to způsobit nepořádek. Řekněme, že je v nejlepším případě neuvidíme až do pondělí, hrát přitom budeme už ve čtvrtek," vysvětlil anglickým novinářům Gareth Southgate.

"Jsme v semifinále, kam jsme se dostali před šesti měsíci. A je to skvělá příležitost něco vyhrát. Ve skutečnosti ale nemusíme dát tým dohromady. Mohou vůbec hráči reálně nastoupit ve čtvrtek, když pár dní předem prožijí takové emoce?"

"Všichni by potřebovali období, kdy psychicky vypnou. Až nastane ten čas, podíváme se na to,"
doplnil Gareth Southgate.

V dresu Liverpoolu do utkání nastoupí Joe Gomez, Trent Alexander-Arnold a Jordan Henderson. Za Tottenham hrají Eric Dier, Dele Alli, Kieran Trippier a Danny Rose. Na finále se navíc chtějí uzdravit Harry Kane a Harry Winks. Potenciálně tak Anglie nemůže počítat s devíti hráči.