4. kolo PL v kostce: Chyba Alissona Liverpool o body nepřipravila, stoprocentní zůstává Chelsea a překvapivě i Watford

Alisson Becker udělal v brance Reds obrovskou minelu, i přesto ale Liverpool slaví čtvrtou výhru v řadě. Stoprocentní zůstává i Chelsea a zcela překvapivě Watford, který si v posledním utkání kola poradil s Tottenhamem. Výhru slaví i oba Manchestery, José Mourinho se tak o ztrátu své pozice zatím bát nemusí.

Alisson chyboval, Liverpool ale zůstává stoprocentní

Už ve čtvrté minutě mohl skóre otevřít Firmino, nechal ovšem vyniknout Schmeichela. Následná dorážka Salaha skončila mimo tři tyče a na první gól se tak čekalo. Přišel ovšem záhy, konkrétně v desáté minutě.

Po skvělé práci Robertsona se k míči dostal Mané a Schmeichel byl bez šance. Liverpool hru kontroloval a v závěru první půle přidal druhou trefu. Po centru Milnera od rohového praporku překonal domácí obranu hlavičkující Firmino.

Ve druhé půli se ale Leicester výrazně zlepšil a byl vyrovnaným soupeřem. V 63. minutě navíc snížil. Obrovskou hrubku vyrobil Alisson, který při rozehrávce přišel o míč a bylo zle. Iheanacho jej předložil Ghezzalovi a Lišky snížily. Další gól už ale nepřišel a tak Liverpool zůstává v Premier League stoprocentní.

Leicester 1:2 (0:2) Liverpool
Branky:
63. Ghezzal - 10. Mané, 45. Firmino

Chelsea taktéž bez ztráty bodu

Chelsea byla od první minuty aktivnější, Bournemouth ale dlouho odolával. Do první příležitosti se dostal Kovačič, minul ovšem pravou tyč. Tu následně orazítkoval Alonso a tak první půle skončila bez branek.

V úvodu druhé půle skvěle zapracoval Hazard a ke skórování vybídl Alonsa. Begovič jeho záměr vystihl a stále si tak udržoval naději na čisté konto. V 72. minutě ale skvěle zafungovala spolupráce střídajících hráčů a bylo rozhodnuto. Pedro si vyměnil míč s Giroudem a zamířil přesně k pravé tyči.

Pět minut před koncem poté aktivní Alonso dostal míč na Hazarda a ten přízemní ranou potvrdil stoprocentní bilanci svěřenců manažera Maurizia Sarriho.

Chelsea 2:0 (0:0) Bournemouth
Branky:
72. Pedro, 85. Hazard

Rudí ďáblové udrželi Mourinha, druhá půle byla vskutku bláznivá

Manchester United začal aktivněji, v 8. minutě se k zakončení dostal Lingard, ale Hart míč dokázal vyrazit. Ve 27. minutě už se hosté do vedení dostali, po centru Sáncheze se hlavou trefil Romelu Lukaku.

Belgičan mohl vzápětí náskok navýšit, skvěle ale vyběhl Hart, jenž jeho pokus zneškodnil. Krátce před přestávkou se ovšem k Lukakuovi míč odrazil znovu a Hart už byl bez šance.

Ve druhé půli Manchester mohl náskok navýšit. Lennon fauloval střídajícího Rashforda, Pogba ovšem při penaltě nechal vyniknout Harta. Vzápětí Rashford lehce hlavou strčil do Bardsleyho a rozhodčí Moss mu udělil přísnou žlutou kartu.

Následně nezapískal penaltu po faulu na Lukakua, nicméně domácí už duel zdramatizovat nedokázali. V nastavení De Gea vychytal Vokese a tak Rudí ďáblové porazili Burnley 2:0.

Burnley 0:2 (0:2) Manchester United
Branky:
27. a 44. Lukaku

Watford šokoval Kohouty a zůstává mezi nejlepšími

V první půli měl Tottenham jedinou šanci, Alli ale branku přestřelil. Přesto se favorit do vedení dostal, v 53. minutě Lucas posílal míč zpět do ohně a Doucouré si jej srazil do vlastní sítě.

Po čtvrthodině ovšem bylo srovnáno. Holebas nádherně načechral míč na Deeneyho a ten hlavou překonal Vorma. Dodejme, že už předtím měli Kohouti velké štěstí, neboť Alderweireld poslal míč do břevna své vlastní brány.

Watford se po vyrovnání zvedl a už za sedm minut skóroval podruhé. Od rohového praporku centroval znovu Holebas a Cathcard zajistil Watfordu tři body. V závěru totiž neproměnil velkou šanci Kane a tak jsou domácí po čtyřech kolech zatím překvapivě bez ztráty jediného bodu.

Watford 2:1 (0:0) Tottenham
Branky:
69. Deeney, 76. Cathcart - 53. vlastní Doucouré

Další výsledky 4. kola Premier League:

Manchester City - Newcastle 2:1 (7. Sterling, 52. Walker - 30. Yedlin)
Brighton - Fulham 2:2 (67. a 84. z penalty Murray - 43. Schürrle, 62. Mitrović)
Crystal Palace - Southampton 0:2 (47. Ings, 90+3. Höjbjerg)
Everton - Huddersfield 1:1 (36. Calvert-Lewin - 34. Billing)
West Ham - Wolverhampton 0:1 (90+3. Traoré)
Cardiff - Arsenal 2:3 (45+2. Camarasa, 70. Ward - 11. Mustafi, 62. Aubameyang, 81. Lacazette)