Anglie tentokrát úvodní zápas zvládla, děkovat může Kaneovi

Naposledy v Německu v roce 2006 zvládla Anglie úvodní zápas světového šampionátu. Po nezdarech v JAR a Brazílii ale dnes Albion uspěl a v úvodním utkání zdolal Tunisko 2:1.

Tunisko - Anglie 1:2 (1:1)

Branky: 35. Sasí (pen.) – 11. Kane, 90+1. Kane (Maguire)

Anglie vstoupila do utkání skvěle a už po pěti minutách mohla vést o dvě branky. Nejprve ale Hasan vychytal Lingarda, stejný hráč poté nedokázal dopravit míč do odkryté sítě.

V 11. minutě už ale favorit vedl, hlavičku Stonese ještě Hasan fantasticky vyrazil, na dorážku kapitána Harryho Kanea už ovšem neměl. Tuniský gólman vzápětí musel kvůli zranění střídat a zdálo se, že Anglie si jde pohodlně za třemi body.

Další příležitost měl Lingard, tomu ale dnes přáno nebylo. A místo pojištění náskoku přišlo nečekané vyrovnání. Walker nesmyslně zasáhl do obličeje Fachraddína bin Júsifa a rozhodčí odpískal penaltu. K ní se postavil Sasí a i když Pickford vystihl směr, míč odpravit mimo nebezpečí nedokázal.

Anglie měla poté několik dalších šancí, znovu se v nich objevoval především Lingard. Ten ale nejprve orazítkoval tyč a následně mu stoprocentní příležitost zablokoval jeden z obránců.

I ve druhé půli se Anglie tlačila k vítězné brance, ta ovšem dlouho nepřicházela. A to i kvůli tomu, že Tunisko bránilo nečekaně dobře. V první minutě nastavení se ale Anglie dostala k rohovému kopu a bylo po remíze. Na rohový kop Trippiera si naskočil Maguire, jenž poslal míč přímo ke Kaneovi.

Ten svou hlavičku poslal k bližší tyči a náhradní gólman bin Mustafá neměl nárok. Anglie se tak podobně jako další favorité na světovém šampionátu trápila, na rozdíl od Německa, Brazílie či Argentiny ale tři body má.