FA Cup: Leicester zvládl odvetný zápas, po dramatu postupuje i Chelsea

V týdnu se hrají druhé zápasy 3. kola FA Cupu. Dále jde Leicester, dvěma góly o tom rozhodl Kelechi Iheanacho. Postupuje i Pudilův Sheffield Wednesday, nekončí poté ani West Ham, který se ovšem doma pořádně natrápil. Ve středu z prvoligových celků neuspěl jen Bournemouth, namále měla ale i Chelsea.

Dnes se odehrálo pět soubojů, které v prvním měření sil všechny skončily bezbrankovou remízou. A branky tentokrát padaly, celkem jich bylo k vidění dvanáct.

Do dalšího kola postupuje Leicester, který jasně přehrál Fleetwood. Hvězdou utkání se stal Kelechi Iheanacho, který na konci první půle zužitkoval přesnou přihrávku Slimaniho a v 77. minutě dokončil práci Riyada Mahreze.

Druhý gól původně uznán nebyl, pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Jon Moss ale požádal o asistenci systém VAR a branku nakonec potvrdil. Vůbec poprvé v historii tak v Anglii pomohl systém VAR k brance.

V akci byl z týmů Premier League i West Ham a ten se na rozdíl od Lišek pořádně duelem protrápil. Proti Shrewsbury musel až do prodloužení, ve kterém rozhodl Reece Burke až ve 112. minutě. Anglický bek se teprve na začátku ledna vrátil z hostování v Boltonu a nyní se stal hrdinou Kladivářů.

Ve čtvrtém kole uvidíme Cardiff, Reading i Sheffield, ve kterém působí český obránce Daniel Pudil. Ten ale dnešní střetnutí proseděl na lavičce náhradníků.

Ve středu šly do akce další tři prvoligové celky. A neuspěl pouze Bournemouth, který ve Wiganu inkasoval tři branky. Postupuje naopak Swansea, vítěznou branku obstaral Bony Wilfried.

A ve 4. kole uvidíme i Chelsea, i když ta proti Norwichi měla namále. Ačkoliv Batshuayi na začátku druhé půle poslal favorita do vedení, v 94. minutě se po parádním centru Kloseho trefil Murphy a poslal duel do prodloužení. V něm Chelsea inkasovala hned dvě červené karty.

Po druhé žluté kartě putoval do sprch Pedro, brzy jej následoval střídající Álvaro Morata, který nejprve nasimuloval pád v pokutovém území a poté zřejmě slovně urazil hlavního rozhodčího. I bez útočné dvojice ale Chelsea dovedla zápas do pokutových kopů a v něm byla stoprocentní. Rozhodující penaltu vstřelil N´Golo Kanté, definitivně poté rozhodl Eden Hazard.

FA Cup - 2. zápasy 3. kola:

Leicester - Fleetwood 2:0 (43. a 77. Iheanacho)
Mansfield - Cardiff 1:4
Sheffield Wed - Carlisle 2:0
Reading - Stevenage 3:0
West Ham - Shrewsbury 1:0 (112. Burke)
Swansea - Wolves 2:1 (11. Ayew, 69. Wilfried – 66. Jota)
Wigan - Bournemouth 3:0
Chelsea - Norwich City 2:1 po penaltách (55. Batshuayi, rozh. penalta Kanté – 90+4. Murphy)