Carabao Cup: Střídající Agüero znovu hrdinou, v mírné výhodě jsou po prvním utkání Citizens

Manchester City v semifinále Ligového poháru překvapivě po půli prohrával s Bristolem City, nakonec ale první duel otočil a zvítězil 2:1. Hrdinou se stal Sergio Agüero, jenž v 92. minutě zajistil Citizens náskok.

V první půli se hrál skvělý fotbal, do akce se několikrát zapojili i hosté, kteří ale museli čelit první nebezpečné akci Citizens. Nejprve musel gólman Fielding vyrazit střílený centr Saného, následně si poranil i s nebezpečnou střelou De Bruyneho.

Manchester City měl nadále více ze hry, překvapivě ale jako první inkasoval. Po dobré akci hostujícího celku se do pokutového území dostal Reid a John Stones jej nevybíravě sestřelil. Rozhodčí Atkinson tak odpískal pokutový kop a sám faulovaný Bobby Reid poslal Bristol do překvapivého vedení.

Claudio Bravo si na míč při střele sice sáhl, ale brance zabránit nedokázal. Citizens mohli reagovat ještě v první půli, Sterling krásně přeloboval gólmana, ale dobíhající Flint stihl míč z brankové čáry vyhlavičkovat.

První půli tak nakonec vyhrál Bristol, jenže od počátku druhé pětačtyřicetiminutovky už se pouze bránil. Vyrovnat mohl Sterling, Fielding ovšem skvěle vyběhl a brance zabránil. O čtyři minuty později si ale De Bruyne skvěle vyměnil míč se Sterlingem a tvrdou ranou vyrovnal.

Další šanci ke vstřelené brance měl Sterling, tomu ale přáno znovu nebylo, na svém místě byl Fielding. V závěru měl jasnou příležitost De Bruyne, ale minul. Domácím se ale z tlaku přeci jen podařilo vstřelit vítěznou branku, v 92. minutě parádně odcentroval Walker a střídající Sergio Agüero hlavou rozhodl.

Po skvělé práci v FA Cupu proti Burnley tak argentinský útočník rozhodl i semifinále Ligového poháru proti Bristolu a dal svému týmu mírný náskok. Odveta se hraje za dva týdny a Manchester City bude favoritem, Bristol City ale rozhodně nic nevzdává.

Manchester City - Bristol City 2:1 (0:1)

Branky: 55. Bruyne, 90+2. Agüero – 44. Reid (pen.)